Головна Листи Про профілактику кору

Про профілактику кору

профілактика кору

З початку 2017 року в Україні спостерігається значне зростання рівня захворюваності на кір. Цього року вже 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. Високий рівень захворюваності реєструється в Одеській, Івано-Франківській областях.

Перебіг епідемічної ситуації з кору у Львівській області вказує на чергове наростання епідемічного процесу. За 6 місяців 2017 рік зареєстровано 12 випадків, з них 10 серед дітей. Серед захворілих частка  не щеплених осіб склала 58,3%. За останні 15 років ріст захворюваності  у Львівській області  спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації.

У Буському районі у 2016 році зареєстровано 1 випадок захворювання на кір (показник на 100 тис. населення 2,1 при середньо обласному 0,20) проти 0 випадків 2015 році . Захворілий відносяться до  вікової групи: 1-4 роки  (дитина не щеплена). Найвищий показник захворілих на кір зафіксовано протягом 2012 року і становив 87 осіб (інтенсивний показник на 100 тис. населення 186,7) з них  50% – це діти (44 дитини).   Головною причиною захворюваності на кір являється стан імунітету в населення та нагромадження неімунного прошарку.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами  зі сторони сизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.

Збудник кору – вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

Клінічна картина

Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна  з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 гр і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий  кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.

Ускладнення – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

– терміново звернутися за медичною допомогою –  викликати лікаря додому;

– до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до  мінімуму;

– повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

– при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;

– використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку );

-не займатися самолікуванням!

Профілактика кору:

– найкращий захист від кору – вакцинація. планова та за епідемічними  показами;

– необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її про

проведення;

-ізоляція хворих, вологе прибирання та часте перевітрювання приміщення.

Буське районне лабораторне відділення

Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»