Головна Листи Табу на алкоголь і сигарети!

Табу на алкоголь і сигарети!

На сьогодні значної актуальності набула проблема пияцтва та тютюнопаління серед дітей та підлітків: кожна десята дитина під час скоєння будь-якого кримінального чи адміністративного правопорушення перебуває у стані алкогольного сп'яніння.

Нагадуємо, що в лютому 2012 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв", відповідно до якого внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156, згідно з якою передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.

Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами тягне за собою накладання штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн).

Легкий доступ до алкоголю – це одна з головних причин, чому неповнолітні особи так активно його вживають. Щоразу частіше можна зауважити те, що продавці продають алкогольні напої неповнолітнім, не звертаючи увагу на вік юного покупця, не кажучи про перевірку його документів.

Алкоголь здатний затягувати поступово. Молодь та діти не помічають, як, починаючи з пива та спиртовмісних напоїв, стають залежними від них. Цьому сприяють популярність модного бренду і агресивна реклама, які пропагують вживання цих напоїв і формують у молоді неадекватне ставлення до вживання алкогольних напоїв. Аналогічний стан справ із тютюнопа-лінням у молодіжному середовищі.

Отож, шановні дорослі, аби не розплачуватись майбутнім та здоров'ям своїх дітей, будьте уважними до сьогодення.

Також міліція звертається з проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, слабоалкогольні чи алкогольні напої або тютюнові вироби неповнолітнім. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось може запропонувати випити чи закурити і вашій дитині, і ніхто не знає, до яких наслідків це може призвести.