Головна Листи У перинатальному центрі Львова запрацювало нове відділення постінтенсивного догляду новонароджених

У перинатальному центрі Львова запрацювало нове відділення постінтенсивного догляду новонароджених

Сьогодні у Всесвітній день передчасно народженого малюка у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі запрацювало нове відділення постінтенсивного догляду новонароджених.  

Участь у відкритті взяв голова Львівської  облдержадміністрації Максим Козицький.

“Кілька місяців тому ми з вами відкривали реконструйовану другу чергу обласного перинатального центру – його гінекологічне відділення. Можу сказати, що від 2018 року, коли після 5 років перерви пологовий знову запрацював, коли відкрили його першу чергу, ми рухаємося доволі швидко. Кожного року у цих стінах з’являється не менше 5000 дітей. Трошки більше 10% з них є недоношені. Саме тому в цій установі дуже потрібно мати своє відділення, де можна прихистити маленьких поспішайок. Такі маленькі діти, після реанімації, не повинні транспортувалися до іншої установи. Щоб якісно і швидко провести всі обстеження, щоб не травмувати навіть психологічно маму та дитину, щоб забезпечити якісний безнастанний догляд, відділення постінтенсивного догляду недоношених дітей потрібне саме тут. Торік тут створили тільки 4 ліжка для недоношених дітей. А разом із цим відділенням наш обласний перинатальний по троху виходить на повний цикл піклування про маляток – від вагітності – до виходжування недоношених малят, вигодовування грудьми та навіть навчання молодих батьків”, – зазначив очільник області.

Відділення постінтенсивного догляду новонароджених містимеме 16 комфортабельних палат, 10 з яких індивідуальні палати підвищеного комфорту.  Тут буде дві палати постінтенсивного нагляду для 2 та 5 немовлят з інкубаторами-трансформерами, які створюють умови, наближені до внутрішньоутробних.

Крім того, у цих високоспеціалізованих палатах є:  інфрачервоні обігрівачі для новонароджених-глибоко недоношені діти не в змозі підтримувати власну терморегуляцію,  дихальні дитячі апарати та зволожувачі дихальної суміші, пульсоксиметри – для оцінки та підтримки дихальної системи малюків,  лампи для фотометрії, неінвазивний вимірювач білірубіну  для оцінки ступеня жовтяниці та попередження її токсичного впливу.

Окремо розташовані релакс-та фудзона для батьків,бебі-спа та кабінет масажу для немовлят.

Зазначимо, для закупівлі обладнання з обласного бюджету виділили 14 млн грн..