Головна Листи У селищі Красне вшанували пам’ять останнього головнокомандувача УПА Василя Кука

У селищі Красне вшанували пам’ять останнього головнокомандувача УПА Василя Кука

9 вересня виповнюється 12 років з дня смерті відомого краснянича, людини-легенди, останнього головнокомандувача УПА Василя Степановича Кука.

Сьогодні, у недільну днину, на місці поховання Василя Кука та біля братської могили постанців відбулася спільна молитва керівників органів влади, пластунів, учасників патріотичного велопробігу, релігійних громад Красного на чолі з настоятелями місцевих храмів – отцями Володимиром Целенем та Юрієм Толочним, племінників Василя Кука – Ігоря та Ольги. Щороку вдячні нащадки приходять до його могили, що в центрі Красного, аби вклонитися світлій пам’яті генерал-хорунжого, який все своє свідоме життя віддав служінню народові та боротьбі за самостійну Українську державу.

Перед громадою з промовами виступили: голова районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Микола Чучман, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, голова Спілки політичних в’язнів і репресованих Сергій Бондаренко, краєзнавець Ярослав Стецишин.

Надалі керівництво району (голова райради Богдан Глова, заступники голови РДА Олег Ільків і Тетяна Сай) поклали квіти до братської могили постанців і могили генерала, запалили лампадки, а хор Красненського народного дому виконав дві національно-патріотичні пісні.

У селищі Красне вшанували пам'ять останнього головнокомандувача УПА Василя Кука

Завершилася акція виконанням всіма учасниками Державного Гімну України та спільним фото на пам’ять.