Голова Буської РДА Олег Коваль спільно з керівницею сектору освіти Галиною Олійник оглянули приміщення НВК «Топорівська ЗОШ I-III ст.» та взяли участь у зборах батьківського активу.
Місцеве школа, що була збудована в 1977 році, красива, затишна, з зеленим шкільним подвір’ям, просторими навчальними кабінетами, оновлюється.
Директор навчального закладу Ірина Білостоцька розповідає, що у 2006 році було проведено капітальний ремонт даху, в 2007 року проведені роботи по заміні вікон школи, у 2008 році побудовано нову газову котельню. Має школа свою бібліотеку та їдальню.
Разом з головою Буської РДА Олегом Ковалем йдемо коридорами школи та зупиняємось біля встановлених нових вікон.
– Цьогоріч за кошти районного бюджету нам вдалось зробити заміну віконних та дверних блоків, – каже Ірина Білостоцька. – Замінили вікна у спортзалі та в туалетах. Загалом замінили понад 30 вікон. Оновлюється матеріально-технічна база закладу: стільці і парти, шафи, підручники. Підтримуються в належному стані класні кімнати і коридори. В школі дуже професійний колектив, що складається з 34 вчителів, які заохочують дітей, допомагають їм, навчають їх бути людьми з великої букви і добрим серцем. Загалом у школі очікуємо цьогоріч 259 учнів, першачків до 25.
Під час розмови директор закладу дякує голові РДА Олегу Ковалю та керівниці сектору освіти Галині Олійник за постійну допомогу закладі, сприяння у вирішенні проблемних питань, і сподівається, що школа буде й надалі оновлюватись, збільшуватиметься й кількістю нових учнів.
– У Буському районі школи значно змінилися під час карантину, – відзначає голова Буської РДА Олег Коваль. – Зроблені ремонти класів, встановлені нові меблі, закуплено сучасні підручники, облаштовані санвузли та кімнати відпочинку. Діти і педагоги з нетерпінням очікують початку нового навчального року.
У рамках робочої поїзки також відбулась зустріч з батьківським колективом учнів 2 класів, які написали заяви з проханням про те, щоб з нового навчального року основним предметом викладання у їхній школі була англійська мова замість французької.
– Заклад освіти таке рішення приймає самостійно за умови двох факторів: кадрового забезпечення та навчально-матеріального забезпечення, – пояснює при зустрічі батьківського активу Галина Олійник. – Для першого фактору є вчитель англійської мови, але для другого – не має потрібних можливостей. Причина в тому, що коли діти йшли в перший клас, школа дала замовлення на підручники французької мови, яка тут викладається з 70-х років, а всі батьки не спроможні забезпечувати дітей підручниками англійської мови за власні кошти (вартість від 150 грн.).
Батьки, які висловились за бажання викладання англійської мови, стверджують, що англійська – це мова, що найширше вивчається у світі, ніж французька. Однак, батьків з усього класу, які за англійську хоч і більше, зізнаються, що готові купляти підручники, але батьки, які за французьку висловлюються проти. Тому було обговорено різні ситуації виходу, батьки не одностайні у своєму рішенні і ділити клас навпіл не хочуть.
Голова Буської РДА Олег Коваль закликав батьків не сваритись, а дійти спільного розуміння і вирішити це питання до кінця цього місяця, зважаючи на всі фактори та позицію інших батьків.