Головна Освіта На Львівщині вчителям доведеться серйозно готуватися до змін

На Львівщині вчителям доведеться серйозно готуватися до змін

 Вчора, 6 липня 2015 року відбулися публічні дебати «Реформування освіти vs децентралізація» за участю Павла Полянського – заступника міністра освіти та науки України, Лілії Гриневич – голови Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки України, Яна Герчинського, професора Варшавського університету, консультанта українсько-шведського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

  Серед учасників дебатів були і представники Буського району: Богдан Глуховецький – керівник відділу освіти та Михайло Ксьондзик – директор НВК «Соколівська ЗОШ І-ІІІст. ім.В.Кальби», які взяли участь в обговоренні.
   Учасники говорили про те, як пов’язані структурні реформи середньої освіти та процес децентралізації, які чинники необхідно врахувати під час розвитку мережі закладів освіти в умовах децентралізації, які показники варто врахувати при моделюванні освітньої складової об’єднання громади.
   Пан Герчинський наголосив, що децентралізація в країні – це насамперед децентралізація проблем, можливість їх вирішувати на локальному рівні, ближчому до людей, де буде змога почути усіх зацікавлених, врахувати усі точки зору.
   Лілія Гриневич і Павло Полянський, представили підходи, що були використані при розробці двох проектів Закону України «Про освіту». Пані Гриневич наголосила, що перехід до 5-річної початкової школи не означає, що теперішні перевантажені програми будуть просто «розтягнуті» з чотирьох на п’ять років. За задумом авторів закону, це означатиме повністю новий підхід до навчання та виховання. Вчителям доведеться серйозно готуватися до змін та опановувати нові знання, щоб викладати програму п’ятого класу.