Головна Освіта Школярики – з пальним, школярі – з харчуванням

Школярики – з пальним, школярі – з харчуванням

Минула лише половина другого семестру навчального року, а вже виникли проблеми із закупівлею дизпалива для шкільних автобусів.  Тож постало питання, чи зможуть взагалі "Школярики" довозити дітей до навчальних закладів. На щастя, за декілька днів його вдалось вирішити. Коментує ситуацію керівник районного відділу освіти, депутат районної ради Богдан ГЛУХОВЕЦЬКИЙ:

– Оскільки цьогорічний бюджет, як і минулорічний, доволі сутужний, то й нічого втішного щодо фінансового стану не передбачалось. Але і в таких умовах стараємось забезпечити функціонування освітньої галузі. А сьогодні, як ніколи, виникла проблема з роботою шкільних автобусів. І на сесії,і на засіданні депутатської комісії з питань освіти і культури було проаналізовано стан освіти, де найбільшу увагу приділили питанню "Школяриків". Відомо: поки бюджетники повністю не отримають заробітної плати, інші видатки зовсім не проводились. Тому з 3 по 8 березня шкільні автобуси їздили на позиченому пальному, як з резервного фонду, так і інших установ, які дали нам дизпаливо у борг. І тільки минулого четверга спільними зусиллями вдалось вирішити цю проблему, тому після вихідних "Школярики" знову довозитимуть дітей. Пального, яке закупимо, вистачить, на березень і квітень. Сподіваємось, не буде проблем з пальним і в травні.

– Брак пального—не єдина проблема освіти. Як щодо харчування?

– Харчування однієї дитини поки обходиться у три гривні. Порівняно з минулим роком це на 60-80 копійок менше. Правда, нам надійшла інформація, яка стосується ще попереднього уряду, який планував з вересня забезпечити харчуванням учнів середніх та старших класів, використовуючи з державного бюджету дотації в межах однієї гривні на одну дитину.

– Ще трохи, і закінчиться навчальний рік, і перед освітянами знову постане питання оздоровлення дітей у пришкільних таборах. Доцільність його обговорюватимемо на сесії районної ради, адже тоді середня вартість харчування становитиме 2,60 гривні. А хіба таким коштом можна забезпечити гаряче харчування?

– Окрім того, є ще й інші господарські питання, які потребують нагального вирішення. Так, в Тур'янській школі треба зробити систему опалення. У квітні розпочнуться ремонти (завдяки міжнародним проектам) в Буській першій, Андріївській та Задвір'янській школах. Мінятимуть вікна у Петричах, Ожидові (кабінети географії та хімії), спортзалі Буської гімназії. Відкриватимуться додаткові групи в дитсадках Олеська та Ожидова, на відкриття дитячих садочків чекають у Топорові (вже знайдено приміщення, але воно потребує ремонту) та Задвір'ї (старе колишнє приміщення дитсадка потребує капітального ремонту). У Безбродах, Кудирявцях, Острівчику-Пильному, Богданівці розпочато облаштування шкільних туалетів (будівельними матеріалами забезпечує районний відділ освіти, а роботи проводять батьки).

І наостанок ще одна приємна новина, яку повідомив керівник районного відділу освіти. Якщо у попередні роки кількість учнів у школах зменшувалась на 90-110, то цьогоріч їх буде на 50 більше.

Лариса ГАРАСИМІВ