Головна Освіта У Львівській області реалізується 7 проєктів розвитку послуг для дітей з особливими...

У Львівській області реалізується 7 проєктів розвитку послуг для дітей з особливими освітніми потребами

Для розвитку доступної та якісної спеціальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами на Львівщині у межах обласних профільних програм реалізується 7 проєктів розвитку соціальних, медичних та освітніх послуг

Про це йшлося сьогодні, 13 травня, під час засідання комісії з питань освіти, науки та інновацій.

За інформацією департаменту освіти і науки Львівської ОДА, в області впроваджують такі проєкти для дітей з особливими освітніми потребами:

– Модернізація навчальних кабінетів (придбання й встановлення інтерактивних навчальних комплексів) санаторних та спеціалізованих шкіл, навчально-реабілітаційних центрів, засновником яких є Львівська обласна рада.

– Впровадження профільного навчання за спеціальностями «масажист», «перукар», «кухар», «швачка», «столяр» та іншими для учнів 10-13 класів спеціальних освітніх закладів обласної ради.

– Науково-педагогічний експеримент «Освітньо-соціально-культурних центрів Святого Миколая». Він передбачає розгортання системи корекційно-виховного впливу на розвиток особистості та реабілітацію в позаурочний час дітей шкільного віку з порушеннями психофізичного розвитку.

– Забезпечення безперешкодного доступу до закладів освіти (пандусами, ліфтами та іншими елементами архітектурної доступності).

– «Профілактика емоційного вигорання вчителів». Проєкт про партнерство вчителя та учня задля унеможливлення негативного настрою педагога на успішне навчання і психологічний стан дитини.

– «Основи фінансової грамотності». Проєкт для оволодіння фінансовою грамотністю.

– Створення на базі навчально-реабілітаційних центрів Парку просторового орієнтування для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату (тренажери, тенісна зона, мініфутбольне поле, зона відпочинку, зона сенсорного розвитку).