Головна Право Генпрокурор чекає до 17 лютого

Генпрокурор чекає до 17 лютого

Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», який, безумовно, є політичним компромісом, покликаним повернути нашу державу у правове русло.

Відповідно до вимог Закону звільняються від кримінальної відповідальності особи, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) за злочини, що були вчиненні в період з 27 грудня 2013 року по день набрання чинності цим Законом. У цьому Законі також чітко визначений перелік статей Кримінального кодексу України, якими передбачена відповідальність за блокування будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, перекриття транспортних комунікацій, масове порушення громадського порядку, хуліганство та інші злочини, за умови, що вони пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада

року. Такі кримінальні провадження будуть закриті.

Разом із цим, вказаний Закон вводиться в дію лише з наступного дня після того, як на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України буде розміщено повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, до яких належить: звільнення всіх зайнятих під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють; розблокування учасниками масових акцій протесту транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві та розблокування вулиць, площ, провулків, бульварів в інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Одночасно звертаю вашу увагу, що таке повідомлення буде розміщено лише після виконання учасниками масових акцій протесту вищевказаних умов у повному обсязі, і не пізніше 17 лютого. У разі відсутності такої публікації до закінчення строку, зазначений Закон втратить чинність наступного дня.

У зв’язку із цим наголошую, що виконання умов даного Закону триватиме з 3 лютого по 17 лютого 2014 включно. Останнім днем публікації на веб-сайті Генеральної прокуратури України є 17 лютого 2014 року. У разі виконання усіх умов Закон вводиться у дію 18 лютого, але в цей же день він втратить чинність, якщо ці умови виконані не будуть.

Реалізація положень Закону в однаковій мірі залежить як від організаторів і учасників масових акцій протесту, так і від правоохоронних і судових органів.

Роман АНДРЕС, прокурор Буського району