Головна Право Прокуратура домоглась повторного розгляду справи щодо раніше судимого 32-річного мешканця Буського району

Прокуратура домоглась повторного розгляду справи щодо раніше судимого 32-річного мешканця Буського району

злодій арешт наручники

За касаційною скаргою прокуратури області у квітні цього року Верховним Судом скасовано незаконне рішення апеляційного суду про залишення без змін вироку місцевого суду, яким безпідставно звільнено від відбування покарання квартирного злодія – повідомили у Прокуратурі Львівської області.

Так, 32-річний мешканець одного із сіл Буського району у вересні 2017 року незаконно проник до будинку односельчанки, звідки намагався таємно викрасти її майно на загальну суму понад 6 тисяч гривень.

Однак, довести намір до завершення лиходію завадили сусіди, які його викрили. При цьому, зазначимо, що чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Буським районним судом Львівської області фігуранта засуджено за ч.3 ст.15, ч.3 ст.185 КК України (незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинене повторно, поєднане з проникненням у житло) до 3 років позбавлення волі та на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання з дворічним випробуванням та покладенням певних обов’язків, передбачених ст.76 КК України.

Залишаючи вказаний вирок без змін, апеляційний суд проігнорував те, що засуджений раніше не раз притягувався до кримінальної відповідальності за корисливі злочини та вчинив новий менш ніж за 2 місяці після закінчення іспитового строку.

Верховний Суд погодився з доводами прокуратури області щодо неправильності застосування закону України про кримінальну відповідальність та безпідставності звільнення злодія від відбування покарання.

Суд визнав рішення несправедливим через м’якість.

Відтак, у кримінальному провадженні призначено новий розгляд у апеляційній інстанції.