Головна Право В Буському районі підведено підсумки акції «16 днів проти насильства»

В Буському районі підведено підсумки акції «16 днів проти насильства»

10 листопада під керівництвом голови РДА Петра Мороза та за участю представників соціальних служб району, окремих відділів, управлінь РДА відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Під час засідання виступив начальник управління соціального захисту населення Андрій Лащук, який підвів підсумки проведення в районі Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на виконання постанови КМУ № 658 від 22.08.2018 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

Також Андрій Лащук повідомив, що за участю відділу освіти Буської РДА, служби в справах дітей РДА, Буського ЦСССДМ в освітніх закладах району в період проведення акції для учнів освітніх закладів проведено інформаційно-просвітницькі бесіди, тренінги, дискусії, оформлено інформаційні куточки в школах з питань попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми, тощо.
В свою чергу, голова райдержадміністрації Петро Мороз звернув увагу присутніх на необхідність системного підходу в проведенні працівниками соціальних служб роз’яснювальної роботи в сім’ях, де можливе вчинення насильства в сім’ї, наголосив на потребі інформування широкого кола людей щодо прав, заходів і послуг, якими можуть скористатися люди, що стали жертвами насильства в сім’ї.

Нагадаємо, щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» проходила з 25 листопада до 10 грудня у всіх регіонах України в рамках національної кампанії «Стоп насильству!». Саме ці 16 днів були обрані не випадково:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.