Головна Політика Андрій Білоус і Крістіан Даніельсон обговорили потенційні вектори співпраці

Андрій Білоус і Крістіан Даніельсон обговорили потенційні вектори співпраці

Політичну та економічну ситуацію в країні, вектори розвитку Львівщини, реалізацію спільних проектів обговорили, сьогодні, 19 лютого, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, голова Львівської ОДА Олег Синютка з Генеральним Директором Директорату ЄС з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Крістіаном Даніельсоном.

На початку зустрічі керівники області подякували гостю за підтримку євроінтеграційних прагнень України, за фінансову допомогу ЄС для підтримки здійснення реформ в Україні, проектів, спрямованих на покращення інфраструктури, безпеки, збереження історико-культурної спадщини.

Крім того, Андрій Білоус відзначив успіхи Львівщини у Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 в рамках Європейського Інструменту Сусідства та поінформував про ініціативу макрорегіональної стратегії ЄС для Карпат.

«У своїй діяльності ми використовуємо досвід, здобутий під час міжнародних контактів з нашими сусідами – країнами Європейського Союзу. Ми всіляко сприяємо громадам, які беруть участь у конкурсах на секторальну підтримку. Зокрема, забезпечуємо співфінансування проектів з обласного бюджету», – розповів Андрій Білоус.

Також перший заступник голови Львівської обласної ради розповів про конкурс проектів місцевого розвитку. «Цьогоріч участь у конкурсі беруть понад 2 тис проектів. Кількість проектів, а відтак і активність громад щороку зростає», – сказав він.

Андрій Білоус і Крістіан Даніельсон обговорили потенційні вектори співпраці

У свою чергу Крістіан Даніельсон розповів про початок програми реформування професійно-технічної освіти. У відповідь керівники області запропонували реалізувати цей пілотний проект саме на Львівщині, оскільки для цього в нашому регіоні є всі стартові можливості.

Варто зауважити, що під час зустрічі сторони також торкнулися теми децентралізації, залучення інвестицій, розвитку освіти, зокрема обговорили проект IMAGE Національного університету «Львівська політехніка», який отримав 1,7 млн євро за програмою ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».