Головна Політика Андрій Білоус обговорив питання двосторонньої співпраці з Послом Литовської Республіки

Андрій Білоус обговорив питання двосторонньої співпраці з Послом Литовської Республіки

Про відновлення авіасполучення Львів – Вільнюс, налагодження регіонального рівня співпраці, партнерство в реалізації інфраструктурних проектів, організацію промоційних турів йшлося сьогодні, 16 лютого, під час зустрічі першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса та заступника голови Львівської ОДА Ірини Гримак із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом.

На початку зустрічі від імені голови Львівської обласної ради та депутатського корпусу Андрій Білоус привітав литовський народ в особі пана Посла у зв’язку з 100-річчям відновлення Литовської держави. «Крім того, ми вдячні Литовській Республіці за непохитну позицію у підтримці територіальної цілісності і незалежності України, захист українських інтересів на міжнародній арені. Ми дуже відчуваємо і цінуємо вашу підтримку», – наголосив він.

Далі Андрій Білоус зупинився на регіональному рівні співпраці між Україною і Литвою. «Свого часу Львівська обласна рада підписала угоду про співпрацю з Каунасом. Але тяглість цієї співпраці, на жаль, втрачена. Ми дуже би хотіли відновити ці контакти і були би вдячні за поради як краще організувати цю співпрацю», – підкреслив перший заступник голови облради.

Крім того, Андрій Білоус розповів про обласні профільні програми, які працюють на Львівщині, щодо підтримки військових формувань, ветеранів АТО, їх сімей та інші.

Також Андрій Білоус та Ірина Гримак висловити ініціативу щодо організації візиту делегацією Литовської Республіки Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з метою обговорення можливості залучення литовських військових інструкторів до підготовки військ, а також перспективу проведення спільних військових навчань на базі центру.

Обговорили сторони й відновлення авіасполучення Львів – Вільнюс, який було відкрито на початку вересня 2016 року. На разі рейс скасований, проте, враховуючи взаємний інтерес та існуючи попит, є доцільність його відновлення.

Андрій Білоус обговорив питання двосторонньої співпраці з Послом Литовської Республіки

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки засвідчив готовність його країни співпрацювати у вищеназваних проектах, зокрема в галузях інфраструктури, культури (обміни колективами), охорони здоров’я, підприємництва. «Ми помічаємо, що Львівщина активно розвивається. Особливо нас вразило якісне дорожнє будівництво. Додам, що бізнес Литви зацікавлений у співпраці з Львівщиною», – підсумував Марюс Януконіс.