Головна Політика Андрій Білоус зустрівся з представниками Національної ради української національної меншини Сербії

Андрій Білоус зустрівся з представниками Національної ради української національної меншини Сербії

Про налагодження співпраці в галузі освіти, культури, туризму йшлося сьогодні, 5 квітня, під час зустрічі першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса з представниками Національної ради української національної меншини Сербії на чолі з Мирославом Каленюком – заступником голови Національної ради.

Як наголосив Андрій Білоус на початку зустрічі, одним із пріоритетів у своїй діяльності Львівська обласна рада визначила – співпрацю з українцями за кордоном. «Основними напрямами діяльності є освіта і культура. Відповідні програми фінансують з обласного бюджету. Якщо потрібна допомога від Львівської облради, то ми готові її надавати».

Говорячи про відпочинок на Львівщині дітей із Сербії, що вивчають українську мову, Андрій Білоус зауважив, що це найкращий шлях збереження ідентичності українців у Сербії.

«Ми працюємо зараз над тим, щоб збільшити можливості такого відпочинку. Зокрема, цьогоріч плануємо закінчити будівництво дитячої туристичної бази центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. Крім того, організовуємо цілорічний дитячий табір у Верхньому Синьовидному. Щодо культури – маємо можливості й досвід обмінів творчими колективами. Упевнений, що немає жодних перешкод для нашої співпраці», – сказав перший заступник голови обласної ради.

Варто зауважити, що сторони під час зустрічі також обговорили участь львівських колективів у фестивалі «Калина» в Сербії, організацію екскурсії «Слідами наших предків», а також проведення майстер-класів із викладання української мови українськими вчителями для сербських вчителів.

Довідково:

Відповідно до Конституції Сербії, представники національних меншин для здійснення прав у сфері культури, освіти, інформації та офіційного використання мов і письма можуть обрати національні ради. Мандат національних рад триває 4 роки. Національна рада представляє національну меншину в галузі освіти, культури, інформування мовою меншини і на офіційній мові, бере участь у прийнятті рішень та вирішує питання у цих сферах, створюючи установи та інші організації.

Проживаючи на просторах Сербії понад 110 років українська громада зуміла зберегти свою традицію та культуру і вперше отримала визнаний державою орган, який не тільки захищає та дбає про її інтереси, а й вирішує питання, пов’язані з освітою, культурною творчістю, інформуванням та іншими важливими елементами в житті української спільноти в Республіці Сербія. 17 травня 2003 року в Кулі (Автономний Край Воєводина, Сербія) було утворено Національну раду української меншини, яка започаткувала державне самоврядування українців у Республіці Сербії.

За сприяння УНР з 2003 року щороку в Сербії проходить Фестиваль української культури «Калина». Це свято української культури, яке об`єднує українську спільноту не тільки Сербії, а й сусідніх країн Боснії і Герцеговини та Хорватії. Традиційно гостями фестивалю є професійно-мистецькі колективи з України.