Головна Політика Буська районна рада підтримала заяву облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській...

Буська районна рада підтримала заяву облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні

24 жовтня на сесії Буської районної ради депутати підтримали заяву депутатів Львівської облради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні.

Подаємо текст заяви:

ЗАЯВА

Львівської обласної ради

щодо недопущення капітуляції України

в російсько-українській війні

Ми, депутати Львівської обласної ради. заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським  наміри  з  реалізації  так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів та початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших  силових  відомств  Російської  Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в  окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України не надає Російській Федерації жодних територіальних  прав, а  діяльність  збройних   формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація  як  держава-окупант  завжди прагнула  легітимізувати створені нею в  окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна  отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне  «повернення»  вказаних  територій  до  складу  України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та  дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального  контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить  присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане  стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України.

У підсумку, разом  з  паралельним  послабленням  міжнародних   санкцій  щодо  Російської  Федерації,  це означатиме перемогу Росії та поразку України.

Ми, депутати Львівської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через  реалізації  так   званої «формули Штайнмаєра»  розміняти    перспективи  Української   державності   на примарний мир ціною приниження   країною-агресором,  що  знову зробить   Україну частиною Росії.

Закликаємо органи місцевого самоврядування Львівської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Львівської   обласної   ради  та звертаємося до профільних асоціацій   органів  місцевого самоврядування України з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності  або під стінами Верховної Ради України. Ми переконані, що  місцеві ради   інших регіонів України будуть солідарні з нами  в позиції, викладеній у цій заяві.

Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною.

Пропонуємо керівництву держави і провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання  спільної загальнодержавної  стратегії  на  перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій.

Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України,  заблокувати  ухвалення нової редакції та не допустити  продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий  статус Донбасу.

Ні капітуляції України!

Слава Україні!