Головна Політика Чиновники Львівщини збрехали про відремонтований дах костелу в Олеську

Чиновники Львівщини збрехали про відремонтований дах костелу в Олеську

Рік тому, біля Олеського замку, обвалилася частина даху колишнього костелу Капуцинів. Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення мали бути завершені до кінця 2020 року, однак роботи досі не були завершені. А чиновники Львівщини у соцмережах встигли поспіхом свій провал виправдити фейковою інформацію про відремонтований дах.

Минулого року Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького спрямувала 19,3 млн грн на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення 1739 р. (охоронний № 406) – Костьолу капуцинів з келіями у смт. Олесько. Підряд отримало ПП «Спецавтогідробуд» (м.Стрий, Львівська область).

За ці кошти в будівлі планувалось повністю перекрити дах (наразі перекрито частково), відреставрувати карнизи, зробити вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановити пожежну сигналізацію, блискавкозахист та провести електрику. Роботи обіцяли завершити до кінця цього року. Та, на жаль, підрядна організація не вклалася в терміни. І чиновники Львівщини не хочуть в цьому зізнаватись.

У Львівській галереї мистецтв обіцяли нам надати коментар ще перед різдвяними святами, але їхня робота із журналістами, виглядає лише показухою. Жодних коментарів.

Натомість на місці в Олеську, на нещодавніх світлинах, досі дах залишається не відремонтований.

Нагадаємо, всередині липня 2020 року Львівська національна галерея отримала на баланс декілька замків, зокрема й монастир капуцинів. Львівська облдержадміністрація розпочала процес передачі будівель ще в березні 2019 року, однак процес загальмували через реорганізацію структури в Міністерстві культури.