Головна Політика Депутати Буської райради прийняли заяву про несприйняття ухваленого Сеймом Республіки Польща скандального...

Депутати Буської райради прийняли заяву про несприйняття ухваленого Сеймом Республіки Польща скандального закону

Депутати Буської районної ради сьогодні, 6 лютого, на позачерговій сесії прийняли заяву про несприйняття ухваленого Сеймом Республіки Польща законопроекту від 26.01.2018 «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів». 

Відповідну заяву зачитав голова фракції ВО “Свобода” у Буській районній раді Богдан Гринишин.

У тексті заяви йдеться: «Буська районна рада висловлює своє категоричне несприйняття законопроекту, ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року «Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів».

  Підтримуючи позицію Міністерства закордонних справ України, ми, депутати Буської районної ради, вимушені констатувати, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого двох сусідніх народів – польського та українського – продовжують політизуватися.

   Категорично не сприймаємо чергової спроби нав’язати однобічне трактування історичних подій, у тому числі некоректного використання в офіційному документів Республіки Польща назви частини території сучасної України.

    Хотіли б нагадати авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів у роки Другої світової війни,  а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. У цьому контексті занепокоєння викликає намір зобразити українців виключно як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху».

    Розраховуємо, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

 

 

  Усвідомлюючи вразливість проблематики історичної пам’яті в житті українського та польського народів, закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносинах».