Головна Політика “Для нас важливо, щоб вибори 21 квітня були відкритими та прозорими”, –...

“Для нас важливо, щоб вибори 21 квітня були відкритими та прозорими”, – Ростислав Замлинський у межах зустрічі із міжнародними спостерігачами

1390

17 квітня перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із спостерігачами Міжнародного Республіканського Інституту, які ведуть спостереження за виборчим процесом під час повторного голосування 21 квітня з чергових виборів Президента України 31 березня.

“Приємно за вашу об’єктивну позицію за підсумками першого туру, коли Міжнародний Республіканський Інститут заявив, що вибори 31 березня відбулись чесно і порушень не було виявлено. Для нас важливо забезпечити технічно місця для голосування і роботи окружних та дільничних виборчих комісій. Це і електропостачання та нормальні побутові умови для працівників комісій, а також своєчасне фінансування, яке надходить з державного бюджету, роботи виборчих комісій. Окрім того, для нас важливо, щоб вибори відбулись дійсно відкрито, прозоро. Будь -які факти щодо тиску на комісію чи виборців є неприпустимими”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Також Ростислав Замлинський зазначив, що в області під час першого туру з боку виборців зафіксували лише 23 скарги.

“Під час першого туру лише 23 скарги було з боку виборців, 5 з яких вдалось врегулювати на місці. Ці скарги стосувались, що виборці не були внесені у виборчі списки. Якщо враховувати, що з 1 млн 900 тис виборців на Львівщині, участь у голосуванні взяли майже 1 млн 300 людей, і випадки скарг поодинокі, то вважаємо, що вибори в області пройшли на високому рівні.

У відповідь міжнародні спостерігачі відзначили, що серйозних порушень під час виборів 31 березня не зауважили.

У межах зустрічі присутні обговорили проблеми, які виникають під час зміни виборцями місця голосування, а також шляхи їх подальшого усунення.