Головна Політика На Львівщині представили результати проекту в галузі медицини

На Львівщині представили результати проекту в галузі медицини

15 серпня, в обласній раді відбулася підсумкова конференція проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я», присвячена проведеній роботі та ознайомленню керівників закладів охорони здоров’я Львівщини з результатами досліджень.

Участь у заході взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, голова Львівської ОДА Олег Синютка, головні лікарі обласних, центральних міських та районних лікарень області.

У вступному слові Олександр Ганущин зауважив, що реформа охорони здоров’я – одна з найскладніших сучасних реформ. «Ми, напевно, вперше в останні 20 років маємо рекордні вкладення в медицину третього рівня: як за рахунок коштів донорів, так і за рахунок фінансового ресурсу власних бюджетів, зокрема коштів обласної скарбнички. Ми бачимо перспективи і шляхи покращення надання медичних послуг третім рівнем», – сказав очільник облради.

Звертаючись до головних лікарів закладів охорони здоров’я Львівщини, Олександр Ганущин наголосив, що має бути розуміння того, що ми підходимо до критичної межі, де буде облік і по обліку буде здійснюватися фінансування медицини. «Усі подібні ініціативи будуть мати підтримку в стінах облради», – запевнив він.

Робочу групу  представляли координатор проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я»  в Україні Олег Семерик, експерт Проекту з систем фінансування надавачів послуг та медичних інформаційних систем Олександр Кацага, а також технічний директор Проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я» в Україні Ольга Зусь та виконуючий обов’язки директора ДЗ “Центр медичної статистики Мiнiстерства охорони здоров’я України” Сергій Дяченко.

У межах цього проекту відбулись тренінги для осіб, відповідальних за впровадження проекту, з використанням програмного модуля для здійснення аналізу витрат лікувальних установ та формування бази даних пролікованих хворих.

«Фінансування та управління охороною здоров’я»: на Львівщині представили результати проекту в галузі медицини

«Україна стоїть на порозі великих реформ. За таких умов обрахунок коштів, необхідних для оптимального функціонування системи охорони здоров’я, набуває принципового значення. Цей проект пропонує базову методологію обліку витрат в закладах охорони здоров’я з розрахунку на кожного пацієнта, що дозволить проводити якісний аналіз та моделювання системи фінансування закладів охорони здоров’я. Проект вже працює в 45 країнах світу, в Україні часткове його впровадження розпочалось у 2015 році на базі фтизіопульманологічної служби Львівщини. У травні 2017 року вирішили розширити проект, залучивши 20 стаціонарів області», – повідомила Ольга Зусь.

«Фінансування та управління охороною здоров’я»: на Львівщині представили результати проекту в галузі медицини

Консультант-експерт проекту Євген Кутанов детальніше ознайомив присутніх з принципами методики обліку витрат та спеціальними програмами, що дозволяють автоматизувати обрахунки. Комплексна оцінка витрат по трьох категоріях відділень лікувального закладу – клінічних, допоміжних та адміністративних – дозволить максимально точно розрахувати необхідний обсяг фінансування закладу та контролювати раціональне використання коштів.

«Перевагами даної методики є впровадження єдиного підходу, однакових принципів розрахунків у всіх закладах охорони здоров’я, а також зручне збереження даних для використання в подальшій роботі», – відзначив Євген Кутанов.

Заступник директора Центру медичної статистики МОЗ України з питань впровадження діагностично-споріднених груп Сергій Дяченко звернув увагу на те, що існує кілька можливостей програмного забезпечення для обрахунку витрат, від найпростіших до більш складних, що дозволить пристосувати їх до умов конкретної лікувальної установи. Він також продемонстрував, яким чином в даному програмному забезпеченні використовуватиметься принцип діагностично-споріднених груп.

Зазначимо, проект «Фінансування та управління охороною здоров’я» (HFG)  – це 6-річний (2012–2018) глобальний проект, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується компанією Abt Associates, Inc. HFG працює у понад 40 країнах заради зміцнення систем охорони здоров’я.

Нагадаємо, що Проект Агентства США з міжнародного розвитку «Фінансування та управління охороною здоров’я» реалізується у закладах охорони здоров’я Львівської області упродовж 2017-2018 років.