Головна Політика На Бущині будуть оголошені нові тендери на маршрути, які не виконують недобросовісні...

На Бущині будуть оголошені нові тендери на маршрути, які не виконують недобросовісні перевізники

На XXX сесії VI скликання депутати райради розглянули і обговорили ряд питань. Та розпочали з представлень. Отож, голова Буської РДА Богдан Гринишин представив свого першого заступника. Ним став уродженець Красного Микола Чучман. Він – випускник факультету іноземних мов Дрогобицького педінституту, вільно володіє кількома іноземними мовами, працював редактором одного з львівських видань, в останні роки займався підприємництвом (переклад). Тож побажаємо йому плідної праці на благо району. Як і новому прокурору Володимиру Рекшинському. Депутат Галина Кондратюк зачитала заяву фракції Буської районної організації ВО Свобода" щодо підсумків виборів Президента України, а депутат, станична Красненської станиці Людмила Гураш подякувала всім благодійникам, які допомагають "Пласту". Депутат Ольга Мала запропонувала заслухати в.о. начальника районного відділу міліції щодо розслідування справи несанкціонованої врізки в нафтопровід "Дружба" на території Олеської селищної ради. Забігаючи наперед, зазначу, що в.о. начальника Микола Скоробогатий повідомив, що конкретної дати вирішення цієї проблеми не може дати, бо група осіб, яка вчинила злочин, є мешканцями не нашого району, а Закарпаття.

Одним з найважливіших на сесії розглядалось питання затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2014 рік, яку представив голова РДА Богдан Гринишин. Отож, у районі пріоритетними у промисловості є харчова галузь, машинобудування та виробництво меблів. Реалізація продукції – 115 млн. гривень, що на 13,7 млн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У районі працює 17 сільськогосподарських підприємств різних форм власності та 51 фермерське господарство. Виробництво валової продукції за січень-квітень 2014 року -22,4 млн. гривень. Під цьогорічний урожай посіяно озимих зернових 10472 га, озимого ріпаку – 2511 га, ярих культур – 12469 га. Працює 25 мо-локозаготівельних пунктів, з них 19 -від Радехівського молокозаводу, 5 -від Бродівського, 1 – від Львівського.

Загальний обсяг іноземних інвестицій на кінець 2013 року становив 87,6 млн. доларів США. В економіку району вкладають кошти партнери ТзОВ "ЛК Юкрейн Груп" (Кіпр), ТзОВ "Гапіція Грінері" (Нідерланди), ТзОВ "Лендком ЮА" (Велика Британія), ТзОВ "Употек Україна" (Польща), ТзОВ "СЕЙКО" (Латвія), ТзОВ "Хеммель Україна" (Німеччина), ТзОВ "Унітекс-Захід" (Казахстан). ТзОВ "Галіція Грінері" завершує будівельні роботи із зведення каркасного обладнання теплиць, об'єкт планують ввести в експлуатацію в серпні цього року. Проведено аукціон з продажу земельних ділянок в Буську – 0,20 га – під будівництво цеху з виготовлення ковшів для спеціальної техніки ТзОВ "Ківш" та 8 га – для підприємства деревообробної промисловості "ПП "Тайфун Плюс". Підписано меморандум про партнерство з компанією "ГАРбоТеХ", яка вкладатиме інвестиції в економіку району, та напрацьовано проект з інжинірингово-фінансовою компанією "ЕТІС", яка хоче в Боложинові розмістити сучасний сміттєпереробний завод.

І впродовж цього року працюватиме Проект ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

На завершення робіт (Милятин, Утішків – енергозбереження, Заводське – водопровід) з районного бюджету виділено 171,5 тис. гривень. А також реалізовуватиметься проект Українського фонду соціальних інвестицій, в рамках якого будуть проведені заходи з енергозбереження на об'єктах соціальної сфери. На реалізацію проектів виділено 815,5 тис. грн з обласного, 719,3 тис. грн з місцевого бюджетів, 96,2 тис. грн – кошти громади (що разом становить 20%) і 6524,0 тис.грн. (80%) – кошти Німецького банку КРМ. Завдяки такому проекту проведуть капітальний ремонт Андріївської, Буської першої, Задвір'янської шкіл, Народного дому с.Топорів, реконструкцію дитячого закладу "Калинонька" в Красному та системи опалення з будівництвом паливної ДНЗ "Курочка ряба" в Сторонибабах.

Щодо газифікації, то подано пропозиції щодо переліку об'єктів газопостачання: провести підвідні газопроводи в Соколі, Волиці-Деревлянській (встановлення додаткового ГРП), Гумниську, Кутах, Брахівці. Болючою для району є тема доріг: На їх ремонт передбачено 4517,0 тис.грн, на сьогодні відремонтовано відрізки дороги Богданівка-Полоничі та Брахівка-Заболотці. На ремонт останньої спонсорську допомогу надали: фермер Дацюк (12 причіпів щебеню), депутат районної ради О.Репа (транспорт), ТзОВ "Барком" (навантажувач), а ШРБУ-65 безкоштовно провело роботи з утрамбування щебеню.

Щодо недобросовісних перевізників, які не виконують маршрутних рейсів (ПП "Авалон", маршрут №815 Львів-Циків через Красне, Петричі, Закомар'я та ФОП "Ре-бітва", маршрутІІ°906Львів-Новий Ріпнів-Буськ), то РДА ініціювала питання про розірвання договору та оголошення процедури нового тендеру на дані маршрути. Планується проведення тендеру на внутрішні перевезення на маршрути Топорів-Заводське-Буськ, Полтва-Буськ, Балучин-Красне, Ріпнів-Журатин-Буськ, Сторонибаби-Красне, Стов-пин-Буськ, Грабова-Буськ.

Про внесення змін до показників районного бюджету доповідав керівник фінансового управління Михайло Постолюк. Зокрема, він повідомив, що на 1 червня виконання Зведеного бюджету району становить 93,2 відсотка. За його словами, зараз ситуація стабілізувалася і покращилася.

Керівник райво Богдан Глухо-вецький зазначив, що планується відкриття додаткових груп в ДНЗ Олеська та Ожидова, відкриття дитсадків в Топорові та Задвір'ї. Щодо навчальних закладів, то керівник не без гордості сказав, що в цьому році чекаємо збільшення кількості учнів. Але поряд з тим в Журатині на 4 класи буде всього-навсього 2 учні. Болючим на сьогодні залишається великий відсоток працюючих пенсіонерів як в освіті, так і в медицині.

Про оздоровлення школярів доповідав керівник управління соціального захисту Василь Стецик. Зокрема, повідомив, що наші діти із пільгових категорій відпочивають у Свіржі та в Сокальському районі, Коблево, Рибаківці, "Молодій гвардії".

Щодо матеріально-технічного забезпечення 3 батальйону територіальної оборони Львівської області (доповідав завсектору з питань цивільного захисту Геннадій Була-венко), то на 80 тис. грн буде закуплено засоби захисту, зв'язку, речове майно та спорядження. Для організації такого батальйону (куди входить 2 роти охорони і 1 стрілецька рота) потрібно 5 мільйонів гривень, а для його щомісячного утримання -1 мільйон 100 тисяч гривень. Депутати вирішили підтримати українських військових, перерахувавши на рахунок батальйону одноденний заробіток бюджетних організацій.

Розглядалось питання щодо передачі службового автомобіля у Соколівську амбулаторію, яке підтримали депутати.

Лариса ГАРАСИМІВ