Головна Політика На Львівщині село тимчасово без голови, але тепер – із секретарем

На Львівщині село тимчасово без голови, але тепер – із секретарем

Кутівська сільська рада Буського району має в підпорядкуванні три села – Брахівка, Хватів та Чішки. Разом з селом Кути населення – трішки більше 450 осіб. Життям, землею і майном цієї майже півсотні керують 12 депутатів сільської ради на чолі з головою. Однак вже декілька тижнів робота ради була повністю паралізована, через відсутність перших осіб села. Голова сільської ради перебуває на важких операціях, а секретар ради – звільнилась, в раді залишилась лише бухгалтер.

Селяни оббивали пороги сільської ради неодноразово, щоб отримати чи то довідку про склад сім’ї, чи то документи на субсидію, чи інші важливі документи, бо без відсутності перших осіб села ніхто їм не мав права видати документи із правом підпису. Коли мова зайшла про обрання нового секретаря серед 12 депутатів ніхто не погоджувався (більшість депутатів чоловічої статті). І лише після безвиході погодилась депутат і бухгалтер сільської ради піти на секретаря.
Тому вчора, 19 жовтня, із 12 депутатів на 26 сесію Кутівської сільської ради, зібрались 9 депутатів. На сесію завітали голова Буської районної ради Богдан Глова, його заступник Роман Фурда та журналісти районних ЗМІ – газети «Воля народу» та «Буського медіа порталу». На порядку денному стояли три питання: про обрання секретаря, підтримку звернення Львівської обласної ради щодо введення мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області та різне.
Основним питанням, яке найбільше хвилювало раду, було обрання секретаря. Депутати, які й скликали сесію висунули єдину кандидатуру на посаду секретаря – депутата і бухгалтера ради Мех Галину. Далі відбулась процедура голосування: депутати проголосувавши опускали свій бюлетень у скриньку.
Завершилось голосування результатом: 7 – «за», 2 – недійсних бюлетеня, 3 – не використаних. Депутати привітали ноообраного секретаря рада, яка згідно закону, склала присягу і тепер може приступати до виконання своїх обов’язків.
Коментар голови Буської районної ради Богдана Глови:
– Вчора сталась важлива подія, бо всі ми знаємо, що голова Кутівської сільської ради перебуває на лікарняному, а точніше – на складних операціях по серці. Секретар сільської ради ще до того звільнилась, через це була паралізована робота ради.
Тому вчора зібрались депутати і більшістю з 12 депутатів, за що їм потрібно подякувати, обрали нового секретаря. Звісно ми допомогли сільській раді із документообігом, допомогли з процедурою, що дало в результаті обрати секретарем бухгалтера сільської ради – Галину Мех. Тепер це дозволить розблокувати роботу, дозволить право підписувати всі документи, зокрема документи про субсидії, довідки про склад сім’ї та інші, без яких люди життєво не можуть отримати ті, чи інші пільги, чи блага. Скажу, що дійсно ситуація була напружена. Люди були і в Буській районній раді.
Дякувати Богу тепер сільська рада запрацює в стандартному режимі, а нового бухгалтера буде підбирати діючий секретар, яка згідно закону виконує обов’язки голови, на час його відсутності.