Головна Політика На Львівщині екc-директор Буського лісового господарства хоче повернутись на посаду

На Львівщині екc-директор Буського лісового господарства хоче повернутись на посаду

Вчора, 26 березня, на позачергій сесії Буської райради, з метою зняття соціальної напруги в Буському районі, депутатами було прийнято рішення про звернення до Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України, Державного агентства лісових ресурсів України, голови Львівської ОДА, Львівського ОУЛМ з проханням не допустити призначення Воронюка Миколи Васильовича директором ДП «Буське лісове господарство», який, на думку громадськості, хоче повернутися на попереднє місце роботи, де свого часу вимагав у лісничих організувати поїздку в м. Київ на Майдан, для підтримки режиму Януковича з погрозами звільнення з роботи за невиконання даного розпорядження.

   З цього приводу на сесії доповів депутат районної ради Богдан Глова: 
–   Інформую шановних депутатів, що на розгляд постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, роботи з правоохоронними і контролюючими органами, ЗМІ та органами місцевого самоврядування скероване звернення лісничих Грабівського, Куткірського та Боложинівського лісництв про те, що в другій половині дня 12 грудня 2013 року, директор ДП «Буське лісове господарство» Воронюк Микола Васильович, викликавши до себе зазначених осіб, вимагав організувати поїздку в м. Київ на Майдан, для підтримки режиму Януковича з погрозами звільнення з роботи за невиконання даного розпорядження. Хочу наголосити, що дана справа тягнеться ще з минулого року.
          27 лютого 2014 року Буською районною радою було прийняте рішення №452 «Про звернення Буської районної ради щодо звільнення директора ДП «Буський лісгосп» Воронюка М. В. по тих самих причинах.
   А ще, 4 серпня 2014 року в Буську районну раду надійшов протокол засідання ради трудового колективу «ДП Буський лісгосп», у якому взяли участь 108 працівників даного підприємства. На засіданні вони постановили звернутися в Буську районну державну адміністрацію, Львівське обласне управління лісового і мисливського із пропозицією про клопотання перед Державним агентством лісових ресурсів України про призначення на посаду директора ДП «Буський лісгосп» Яворського Миколу Васильовича. На сесію
районної ради 14 серпня 2014 року на підтримку Миколи Яворського прийшли десятки працівників Буського лісгоспу. Депутати підтримали рішення трудового колективу, але на це рішення ніхто не відреагував. Є інформація, що пан Воронюк за всяку ціну намагається повернутися на попередню посаду. Свідчення лісничих Буська районна рада скерувала в Буський РВ ГУ МВС України.
   Проте, враховуючи матеріали які є в Буській районній раді, з метою зняття соціальної напруги в Буському районі, прошу підтримати рішення про звернення до відповідних інстанцій з проханням не допустити призначення  Воронюка Миколи Васильовича директором ДП «Буське лісове господарство.
   Чому так пізно надають свідчення лісничі? Це право кожної людини. Згідно закону, ми повинні приймати і реагувати на звернення людей не залежно від того, коли вони їх дають. Добре, що особи наважилися звернутися
.
Однак після виступу депутата, молода жінка, що сиділа в залі сесійної ради, висловила незадоволення з приводу юридичної форми зачитаного звернення. Жінка представилась як помічник народного депутата. Але відповідне посвідчення, жінка так і не пред'явила. Хто ж ця загадкова пані – помічник народного депутата (якого?) чи може провокатор?

   Згодом, слово було надано колишньому очільнику Буського лісгоспу Миколі Воронюку (на фото), який очолював ДП «Буське лісове господарство» лише рік – із серпня 2013 року до серпня 2014 року. За його словами, він нажив собі ворогів коли прийшов працювати в лісгосп, адже сам виявив крадіїв, які у 2013 році вкрали кошти на суму 700 тис.грн.
     "Вже відтоді створилася байка про Антимайдан, каже М.Воронюк. – Це спланована інформаційна війна працівників лісового господарства через те, що свою справу я знаю добре, і починав звичайним лісничим в Ожидові. Мені не можуть нічого закинути ні за крадіжки, ні за зловживання. За 30 років вперше виникають серйозні звинувачення проти мене. Два тижні тому з власної ініціативи я звернувся до правоохоронних органів і, усвідомлюючи кримінальну відповідальність за неправдиві покази, дав вичерпні покази слідчому, що я не відправляв працівників лісгоспу на Антимайдан і жодних подібних дій не вчиняв. Справа тут не в політиці, а у фінансах. Моє повернення назад на посаду, може завдати шкоди тим людям, які займаються злодійською діяльністю".
      На прохання депутата Богдана Глови надати інформацію про те, кого саме з крадіїв було виявлено, що саме вкрали, і чи звертався пан Воронюк у правоохоронні органи для притягнення винних, пан Воронюк повідомив, що було вкрадено 740 тис. грн (на 2013 рік). Зараз під слідством перебуває чотири людини. Суд тримає вже другий рік. Тривають слідчі дії правоохоронних органів, в яких знаходяться всі матеріали справи.
  "Я маю 95 підписів лісничих, які не проти моєї кандидатури", –  спробував запевнити Микола Воронюк.
    Варто відзначити, що на сьогоднішній сесії не було жодного представника лісничого господарства Буського району, який би прийшов підтримати Миколу Воронюка і висловитися за його кандидатуру. Окрім помічника народного депутата, разом з паном Воронюком, на сесію завітала делегація кількох лісничих з Червонограда, які приїхали до Буська, аби повідомити присутніх, що пан Воронюк допомагав не Антимайдану, а надавав допомогу Майдану. Один із представників, який вирішив не називатись, стверджує, що пан Воронюк не посилав людей на Антимайдан, а навпаки, для потреб Майдану виділяв активістам дрова.
      На запитання голови Буської райради Володимира Замроза, чи готовий пан Воронюк зняти питання про своє призначення до моменту закінчення слідства, пан Воронюк ухилився від відповіді.
    Депутат Буської райради Богдан Глова нагадав присутнім депутатам та громадськості, що Буська районна рада має протокол зборів трудового колективу, де зазначено, що були присутні 103 людини, які одноголосно підтримали кандидатуру на виконувача обов'язків директора ДП "Буське лісове господарство" Миколу Яворського. Депутат також зазначив, що має на руках показники лісгоспу, які кращі ніж ті, які були раніше при попередньому керівництві.
      Варто відзначити, що у день коли відбувалось голосування за кандидатуру п. Яворського, тоді був присутній увесь трудовий колектив лісівників. Сьогодні у сесійній залі люди з Червонограда, які не мають жодного відношення до Буського району.
   До речі, т.зв. помічник народного депутата знімала на свій мобільний телефон виступ Богдана Глови з трибуни сесійного залу. Можна зробити припущення, що зняте відео виступу буде при певному монтажі оприлюднене на відомому відеохостингу YouTube.
     І все ж, депутати Буської районної ради прийняли рішення про звернення до Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства України, Державного агентства лісових ресурсів України, голови Львівської обласної державної адміністрації та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з проханням не допустити призначення  Воронюка Миколи Васильовича директором ДП «Буське лісове господарство».
    Після прийняття рішення, делегація на чолі з п. Воронюком покинули сесійний зал.
Роман Матвіюк
Фото автора
/Буський медіа-портал/

До теми:
   На сесії райради голова Буської РО "Свобода" Богдан Гринишин запропонував створити тимчасову комісію щодо незаконних вирубок лісу на території Буського району. Рішення про створення комісії депутати затвердили одноголосно. Головою комісії обрали Івана Олійника.