Головна Політика На черговій емоційній сесії Буської районної ради місцева влада знову обдурила громаду

На черговій емоційній сесії Буської районної ради місцева влада знову обдурила громаду

Тридцять п'ята сесія Буської районної ради, яка відбулася у четвер, 14 серпня, виявилась не лише плідною за кількістю важливих рішень та звернень, але й спекотною у плані емоцій та навіть дещо схожою на засідання Верховної Ради  з суперечками і взаємними звинуваченнями  хвала Богу, минулось без бійки. До слова, такому гарячому засіданню передували не менш гарячі профільні комісії та президія. Гостротою відзначилась і так звана "розминка", на якій розглядали актуальні теми, які давно хвилюють громаду району.

Йшлося, наприклад, про новий варіант збору побутового сміття. Зауважимо, поки що не має логічного завершення історія із сміттєспалювальним заводом на Верблянському полігоні твердих побутових відходів, який належить Буську, але вже є нові пропозиції.

Цього разу замість сміттєспалювального надбужанцям пропонують сміттєсортувальний завод від фонду ЕДІФ за програмою ЕкоВерде. З промоцією екологічно чистого проекту виступив Василь Мельник, повноважний представник Європейського фонду розвитку та інвестицій країнам Східної Європи ЕДІФ, який розповів, що програма ЕкоВерде є комплексним вирішенням "під ключ" збору і переробки твердих побутових відходів. Промовець, зокрема, наголосив на послугах, які надаватимуть більш ніж 2 мільйонам жителів Львівської області шляхом створення 10 заводів із сортування і переробки ТПВ на території області з обсягом інвестицій більше 320 млн. евро.

Програма "ЕкоВерде" забезпечить такі переваги: ніякого використання державних коштів, тільки іноземні інвестиції; зобов'язання не підвищувати тарифи, забезпечуючи при цьому послуги високої якості; надання соціальних і екологічних рішень; мінімізація існуючих полігонів і їх закриття; створення більш як 3100 нових робочих місць в області. А ось великий завод зі сортування із трьома сотнями працівників пропонують побудувати у нашому районі, у центрі логістики 45 навколишніх районів (Золочівський, Бродівський, Буський, Радехівський, Перемишлянський та Зборівський Тернопільської області). Щодо плюсів, то це триста робочих місць, обов'язковий збір ТПВ з кожного двору, відсутність спалювання і захоронення відходів. Перероблятимуть майже все (крім відходів медичних і будівельних), а готовий продукт експортуватимуть в Європу. Тепер інвестор чекає на згоду місцевих рад.

Йшлося на сесії і про депутатську підтримку кандидатури нового директора Буського держлісгоспу. Цього дня у сесійній залі, окрім районних обранців, сільських голів, керівників установ та держслужбовців, було кілька десятків лісівників району (на знімку). Від імені свого колективу вони прийшли підтримати депутата райради і лісничого Соколянського лісництва Миколу Яворського і відстояти його на посаду директора Буського держлісгоспу. Як виявилось, вранці голова Буської РДА Богдан Гринишин погодив іншу кандидатуру  немісцевого фахівця лісового господарства Романа Дудича, чий послужний список та високі досягнення у цій царині зачитував кілька хвилин. «Але не можна господарські питання переводити у політичну площину, це аж ніяк не сприяє стабільності в роботі підприємства»,  зазначив М.Яворський. А його колегилісівники теж не погодились з таким рішенням. Мовляв, не хочемо чужого, бо маємо свого, з яким нам працювати. А якщо нас не почують зверху, то ставленику влади підготуємо "гідний" прийом.

Депутат районної ради Богдан Глова наголосив, що ще 4 серпня відбулися збори колективу ДП "Буський лісгосп" і всі про це знали, у тому числі й обласне управління лісового та мисливського господарства. Протокол зборів, який засвідчував, що І03 працівники підтримали Миколу Яворського (утримались 5, проти 0), подали у районну раду та адміністрацію. Відтак питання винесли на розгляд постійної комісії Буської райради з питань екологічної безпеки, використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища (голова Іван Олійник). Комісія одноголосно підтримала рішення зборів трудового колективу ДП "Буський лісгосп" від 04.08.2014 р. (протокол №6) щодо призначення лісничого Соколянського лісництва, депутата районної ради Яворського Миколи Васильовича на посаду директора ДП "Буський лісгосп". Президія районної ради, враховуючи її висновки, винесла питання на розгляд чергової XXXV сесії. Та депутатів випередили, погодивши в день сесії кандидатуру, яку "спустили зверху" перед самим розглядом питання, хоча голова районної адміністрації міг її і не погоджувати, дослухавшись до думки "знизу". Але цього не сталося.

А з приводу заяв, що районна рада не наділена правом розглядати такі питання, Б.Глова звернув увагу на Закон України "Про статус депутатів місцевих рад", а саме на п. ч. 1 ст. 10, де зазначено, що депутат місцевої ради зобов'язаний підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території. Згідно п. 3 ч. 1 ст. 11, він має порушувати перед органами і організаціями, передбаченими пунктом 1 частини першої цієї статті та їх посадовими особами (а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів) питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення. Є ще ст. 12 "Розгляд депутатом місцевої ради пропозицій, заяв і скарг громадян", ст. 17 "Доручення виборців", ст. 19 "Права депутата місцевої ради у раді та її органах" та ін. Як зауважив депутат, якщо статті вищезгаданого закону скласти в один пазл, то в депутатського корпусу районної ради є достатньо повноважень, щоб презентувати думку трудових колективів і відповідно надсилати звернення до виконавчих органів влади зі своїми пропозиціями та рекомендаціями, зокрема і щодо подань та погоджень. Повне ігнорування пропозицій "знизу" не сприятиме плідній співпраці між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськістю. Тому те, що сталося в Буському районі, є тривожним сигналом повторення помилок попередньої влади Януковича.

Відтак депутати вирішили підтримати свого колегу Миколу Яворського, звернувшись з відповідною заявою до керівництва Державного агентства лісових ресурсів України, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та народного депутата України Ірини Сех.
Цього дня сесія Буської районної ради ухвалила звернення до Президента і Прем'єрміністра з вимогою не допустити передачі батальних полотен Мартіно Альтамонте "Битва під віднем" з Олеського замку і "Битва під парканами" зі Золочівського замку в костел св.Лаврентія міста Жовква. У ньому, зокрема, йдеться: "Позицію щодо недоцільності переміщення батальних картин також підтримують провідні науковці, мистецтвознавці, громадські діячі та вся громада Львівщини. Наглядова рада із збереження спадщини Бориса Возницького одноголосно виступила проти переміщення батальних картин у Жовкву. З ініціативи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького проведено засідання науковореставраційної ради за участі провідних вчених та фахівців. За результатами засідання зроблено висновки, що експлуатування зазначених батальних полотен в іншому непристосованому приміщенні матиме значний негативний вплив на їх подальший стан.

Для їх збереження необхідний стабільний температурновологісний режим, який забезпечити у примі щенні костелу неможливо. Зміна даного режиму призведе до деструктивних процесів у структурі творів. Для встановлення картини "Битва під Віднем" в Олеському замку спеціально виконані роботи з підняття даху на 3 метри, затрачені великі кошти на ремонтні та реставраційні роботи. Протягом трьох століть цей твір тричі капітально був реставрований. Тим більше, що розміщення даної картини в замку має і історичну прив'язку  герой битви Ян Собеський народився в Олеському замку".

Богдан Глова, голова постійної депутатської комісії з питань законності, закликав депутатів підтримати ще одне звернення  до обласної ради, аби вона оптимізувала або взагалі відмінила свої окремі Програми, які сьогодні виглядають недоречними на фоні потреб українського війська та війни на сході. Дискутуючи з головою РДА Б.Гринишиним, Б.Глова додав, що перелік усіх програм, враховуючи і зазначені кошти на їх реалізацію у 2014 році, офіційно оприлюднено на сайті Львівської обласної ради в розділі "документи" (підрозділ "обласні програми"). Кошти, які безпосередньо витрачаються на реалізацію програми, виділяються виключно в рамках зазначених сум при її затвердженні. До прикладу, якщо сьогодні умовно на реалізацію програми виділено 90000 грн, то завтра знову можуть прийняти рішення про виділення такої ж суми в рамках загальної цифри. Тому краще частину коштів скерувати учасникам АТО.

Цього дня голова Буської РДА Богдан Гринишин звітував за 100 днів його перебування на посаді та про надання допомоги Збройним силам України. Керівник районної ГО "Майдан" Степан Рак також розповів про суттєву підтримку надбужанською громадою захисників Вітчизни. Він навіть продемонстрував один із закуплених для наших воїнів бронежилетів п'ятого ступеня захисту і розповів про його тестування в польових умовах. З сесійної трибуни С.Рак оголосив депутатський запит до силовиків району щодо діяльності грального закладу в Буську. А Олеський голова Анатолій Триндюк, який на території селища має 6 переселенців з Горлівки, звернувся до сесії за допомогою.

Не обійшлося без дискусій навіть у питанні "Почесного громадянина Буського району". Після обговорення присвоїли це звання (посмертно) Ользі Бурій  уродженці с.Ріпнів, активній учасниці Євромайдану, героїні Небесної Сотні, яка від отриманих під час протистояння важких травм померла у Київській лікарні 10 березня 2014 року. Галерея Почесних громадян Буського району цього дня поповнилась ще двома іменами  Марії Матвіїв, медика району, особливої українки, чия відвага і жертовність на столичному Майдані під кулями вразила світ, та Олексія Луціва, вихідця із Боложинова, благодійника, керівника ПАТ "Галбуд".

Депутати розглянули й низку інших питань. Затвердили список присяжних для Буського районного суду і протоколи конкурсної комісії з питань надання в оренду комунального майна, внесли зміни до показників районного бюджету, дали згоду на введення штатної одиниці в музеїсадибі Маркіяна Шашкевича у Новосілках і внесли зміни до Статуту Буської ЦРЛ.

Ірина ГАЄВСЬКА