Головна Політика На черговій нараді в Буській РДА обговорили жнива, протипожежну безпеку на підприємствах...

На черговій нараді в Буській РДА обговорили жнива, протипожежну безпеку на підприємствах та інше

Минулого тижня керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та цивільного захисту населення. На ньому йшлося про забезпечення протипожежного та техногенного захисту під час жнив протипожежний захист закладів здоров'я, технічнии стан ливневого водовідведення в Буську, Олеську і Красному, готовність гідрантів та пожежних водойм до роботи в літній пожежонебезпечний період та використання паливно-мастильних матеріалів, виділених з резерву.

Про хід жнив доповів керівник апарату РДА. У нашому районі жнива розпочалися 1 липня. Під урожай цього року засіяно у господарствах всіх категорій 30,4 тисячі гектарів, з них зернових – 17760 га (13633 га -ранніх) та 2649 га – ріпаку. Жнивують ПП "Західний Буг", ТзОВ "Апогей-Агро" та ТзОВ "ПриватАгроЛьвів". Уже обмолочено 522 гектари, намолочено 2664 тонни озимого ячменю (урожайність 51 и/га). У районі працюватимуть 166 комбайнів, з них 94 – у сільськогосподарських підприємствах та 72 -у господарствах населення.

Керівник РЕМу наполягає, щоб сільськогосподарські підприємства дотримувались певних вимог: біля електроопори не розорювати землю (у радіУсі 2 м), дотримуватись відстані до проводів (в залежності від напруги найменше 1 м).

У червні працівники Бу-ського райвідділу ГУ Держслужби надзвичайних ситуацій провели перевірку дотримання вимог пожежної безпеки об'єктів, задія-них у збиранні, зберіганні та переробці зерна. У ТзОВ "Буський комбікормовий завод", ВАТ "Красненський комбінат хлібопродуктів", ТзОВ "Буське сортонасінницьке підприємство", ТзОВ "Приват-Агро-Львів" с.Заводське, ФГ "Цюрко" с.Вербляни, ПП "Агро-Прогрес" с.Задвір'я, ПП "Західний Буг" с.Андріївка, ТзОВ "Барком" с.Ожидів виявлено ряд недоліків: не оброблено вогнезахисним розчином дерев'яні конструкції зерноскладів та цехів; не обладанано автоматичною пожежною сигналізацією та системою оповіщення приміщення адмінбудинку, зерноскладів та цехів; згідно норм недозаоезпечено первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками); не укомплектовано пожежні щити необхідним протиожежним інвентарем; посадовими особами не пройдено навчання з питань пожежної безпеки. В несправному стані пожежне водоймище на сортонасін-ницькому та пожежний гідрант на комбінаті хлібопродуктів.

Стосовно пожежних водоймищ, то начальник ДПРЧ-14 ГУ ДСНС України

у Львівській області Роман Іваськів повідомив, що в кожному населеному пункті біля пожежних водоймищ повинно бути облаш-товано місце, щоб в разі пожежі машина могла безперешкодно під'їхати. Проте жодна робота у цьому напрямку не проводиться. Пожежники повинні зробити реєстр водоймищ у кожному населеному пункті, а при пожежі запропонували використовувати водонапірні вежі.

Стосовно поліклініки, то вартує провести обстеження її холів та коридорів, – у випадку якоїсь надзвичайної ситуації у них має бути достатньо місця для виведення людей з приміщення.

Щодо стану ливневого водовідведення, то найбільше занепокоєння викликає ситуація в Олеську. Там мешканці житлового будинку, що на вулиці Шашкевича, 1, самовільно підключили каналізаційну трубу від будинку до ливневої каналізації. Створюючи блага для себе, не подумали, які це дасть результати для навколишніх. А коли на місце події 26 червня прибула комісія у складі селищного голови Анатолія Трин-дюка, депутата селищної ради Ігоря Мисака та завідувача сектору ЦЗ Буської РДА Геннадія Булавенка провести обстеження, то мешканців чотириквартирного будинку не застали вдома. Тому відповідні заходи для усунення правопорушення повинен вжити селищний голова. Це ж якщо кожен буде так чинити, що ж творитиметься навколо?

На нараді йшлося і про обстеження меліоративних каналів, і про рови та кювети, за якими також потрібно доглядати.

Лариса ГАРАСИМІВ