Головна Політика На нараді голова Буської РДА обговорив питання підготовки Бущини до опалювального сезону

На нараді голова Буської РДА обговорив питання підготовки Бущини до опалювального сезону

Минулого тижня голова Буської райдержадміністрації Богдан Гринишин провів нараду з керівниками установ та організацій, де йшлося про готовність закладів до зимового періоду, ремонт доріг, виплату зарплат, пенсій та соціальних допомог, реалізацію проектів УФСІ, епідеміологічну та епізоотичну ситуації в районі тощо.

Добра новина від казначейства

На 1 вересня усі платіжні доручення за захищеними (заробітна плата, нарахування, оплата медикаментів, харчування, комунальних послуг і енергоносіїв) і незахищеними видатками казначейство проплатило в повному обсязі. Про це доповіла заступник начальника районної Держказначейської служби Ліда Королишин.

Ремонт доріг

Як повідомив голова РДА, 80 тисяч гривень виділено на дорогу Ракобовти-Купче, стільки ж  на Чаниж. Розпочнуть ремонт доріг у Буську та Красному (на Золочів).

Електрики підготувались до зими

Головний інженер Буського РЕМу Юрій Чапля повідомив, що за останній період замінено 10 км електромереж, а також ряд трансформаторних підстанцій (ТП). Для покращення енергопостачання вивели в резервне живлення ТП в Красному. Старі ТП, яким було понад 40 років, поміняли на нові у Побужанах, Буську на Волянах. До кінця року планують замінити ТП у Топорові, Гуті та в Буську на вул.Шкільна (тут трансформатор доведеться міняти на потужніший, бо перевантажений). Замінили 126 електроопор, відремонтували 11 підстанцій, почистили 172 км ліній від гілок дерев.

Пошта і телефон

Начальник Центру поштового зв'язку №6 Роман Чіпак повідомив, що поштові відділення у районах (а до центру належить 4 райони, окрім Буського, Бродівський, Золочівський та Перемишлянський) готові до зими, їх забезпечать вугіллям та дровами. По можливості, окремі з газу переходять на дрова, деякі переводять у сільську раду, у менші приміщення, які легше обігріти. З неповною завантаженістю у центрі працює 282 осіб,  аби не скоротити працівників їм зменшують навантаження.

А от лінійна дільниця в плачевному стані,  повідомив заступник начальника Буського цеху електрозв'язку №1 Михайло Козловський. Латають, як можуть, ще й людей бракує. Район Петрич, Острівчика та ближніх сіл немає монтера. Зменшується кількість абонентів не тільки проводового радіо, а й стаціонарних телефонів. А тепер ще й гряде подорожчання, то ж, мабуть, дешевше користуватись мобільним зв'язком.

Виплата пенсій і соціальних допомог

Затримки у виплаті пенсій немає,  повідомив начальник управління ПФ Олег Цимбор. З лютого працюють за графіком. Вирішуються питання щодо
нарахування і виплати пенсії тим, хто приїхав на наші терени зі сходу України, в районне управління ПФ за два останні місяці звернулося 8 таких осіб. Вчасно виплачують і соціальні допомоги,  зазначив керівник управління соціального захисту населення Василь Стецик. Попереду опалювальний період, а з ним і компенсація за комунальні послуги.

Школи і дитсадки

Всі заплановані заходи з підготовки шкіл до опалювального сезону виконані,  запевнив керівник районного відділу освіти Богдан Глуховецький. Перевірили та очистили вентиляційні канали та димоходи, а також перевірили лічильники та іншу техніку. Тверде паливо завезли до шкіл ще у червні, дрова ще довозять. Закуплено новий котел до Ожидівської школи (за дотаційні кошти сільради), проходять ремонти в Андріївці та Задвір'ї. У школах діти харчуються. Щодо виплати педагогам, то наш район один з небагатьох, який виплатив всі відпускні одним траншем. Та й виплату до Дня вчителя педагоги отримають.

Народні доми та бібліотеки

Як зазначила керівник відділу культури Людмила Ціхоцька, з підготовкою до опалювального сезону ситуація критична, деякі народні доми великі за площею і не опалюються вже чверть століття (Андріівка, Балучин, Переволочна, Кути, Задвір'я). В інших закладах культури є пічки, які димлять, розвалюються, а переставити їх немає за що. Музичні заклади району та РНД готові до опалювального сезону, Олеська має в запасі з минулого року понад 4,5 тонни вугілля. До Дня вчителя музичні працівники отримають ще 20% від зарплати.

УФСІ у дії

Топорівський голова Ярослав Ковальчук повідомив, що до храмового свята  Покрови  у селі відкриє двері реконструйований Народний дім  завдяки реалізації проекту Українського фонду соціальних інвестицій. Ірина Виниченко зі Сторонибаб  тут у дитсадку "Курочка Ряба" реконструюють систему опалення і побудують паливну, вже оголошено тендер. У Красному УФСІ проведе реконструкцію дитсадка "Калинонька".

Лікарня

Нові котли опалення встановлюють у Буській ЦРЛ, підрядник 1 жовтня запустить їх в дію. Головний лікар Євген Романюк звернувся до голів сільських рад допомогти картоплею та овочами для лікарні, як і в минулі роки.

Лариса ГАРАСИМІВ