Головна Політика На виборах Львівщини – ті самі обличчя

На виборах Львівщини – ті самі обличчя

Стартували позачергові парламентські вибори. Вже створено окружні комісії, ЦВК зареєструвала перших кандидатів, соціологи оголосили перших прохідних. Але вибирати нам. Маємо розуміти, що на догоду своєму бажанню повернутись у владу політики не озиратимуться ні на країну, ні на війну, ні на долі тих, хто гине у цій війні.

Такі вибори в Україні вперше  під час неоголошеної, проте реальної війни, яка принесла сотні жертовних подвигів простих хлопців, і яка виявила не одну сотню зрадників, які, мабуть, так і не отримають покари, бо, як правило, такі під крилом у влади, або їх захищають гроші, великі гроші.

За цей неповний рік Україна суттєво стала іншою, насамперед її громадяни, котрі однозначно задекларували свій європейський вибір. їх представники у нинішній Верховній Раді, як завжди, на словах підтримали цей вибір, навіть клято обіцяли, люструючи усю владу, на позачергових виборах, як того вимагають виборці, змінити закон з тим, аби голосувати за т.зв. відкритими списками. Проте все сталося, як завжди: кажуть, що ще не на часі таке пропонувати, бо треба зберегти себе, "любого", при владі.

Отож, 26 жовтня голосуватимемо, як звикли  по багатомандатному загальнодержавному округу за партію і її список, а також вибиратимемо собі депутатамажоритарника. Але, вкотре постає питання, за кого голосувати, аби потім вкотре не розчаровуватись.

Здається, немає сумнівів, що вдасться усунути від влади депутатів та чиновників Партії регіонів, Компартії та їх сателітів  "п'ята колона" російського агресора нарешті має бути розчавлена (хоча вибір «Лугандону» нас вкотре може приголомшити). Жоден перевертень із ПРУ (чи нині  Партії розвитку України) та КПУ не має пройти у Верховну раду ні за списками, ні по мажоритарних округах. Переконаний, що після Майдану та АТО олігархам гречка вже не допоможе. Тому очевидно, що вони чи їх приспішники ховатимуться у списках Радикальної партії Ляшка (зверніть увагу на вже опублікований початок списку цієї "політтехнологічної партії"  і будете здивовані присутністю справді одіозних фігур) чи партії "УДАР", як це сталося на київських виборах. Багато їх буде в президентській мегапартії. "Свобода", яка за соцопитуваннями має шанс не потрапити в парламент, йде окремо, як і «Правий сектор». За цими ж опитуваннями після президентського блоку та радикальної партії нині третіми у віртуальній гонці "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, який всетаки спробує "відкрити" свої списки, мабуть, провести своєрідне опитування серед виборців, аби кандидатами стали справді ті, кому люди довіряють.

Маємо розуміти, що нині в Україні створена така система, коли народ втратив владу, а її забрали політичні сили, відсоток членства яких серед усіх виборців, мабуть, не перевищує й п'яти. Тому реального впливу народ на партії немає. Тому маємо знайти спосіб  насамперед через громадянський спротив, аби вимагати від партій прозорості та розуму не рятувати під депутатською недоторканістю "збитих льотчиків"  як своїх регіональних, так і столичних. Маємо підтримати на мажоритарних виборах героїв Майдану та АТО, сотників, офіцерів, добровольців, тих, хто кров'ю своєю довів, що він за Україну!

Микола ШАНЦІВ

Знайомі все обличчя

Галінфо зібрало інформацію про вірогідних кандидатів на мажоритарні округи Львова та області. Хоч їй довіряти не можна, проте оприлюднимо деякі прізвища. Округ №115, Львів, Сихів  Михайло Хміль, Дмитро Добродомов, Андрій Мисик; округ №116, Львів, Залізничний район  Ірина Фаріон, Богдан Хруставчук (регіони), Юрій Бубела, Валерій Веремчук (лідер Самооборони); округ №119 (Бродівський, Буський, Радехіеський райони, частина Кам'янкаБузького)  Ірина Сех, Володимир Кожан, Сергій Сенчук, Олександр Ганущин. За нашою інформацією, балотування В.Кожана, С.Сенчука  малоймовірне. Мабуть, знову узгодженим кандидатом стане діючий депутат І.Сех.