Головна Політика Народний депутат від Бущини Михайло Бондар не голосував за звільнення генпрокурора Луценка

Народний депутат від Бущини Михайло Бондар не голосував за звільнення генпрокурора Луценка

На сайті Верховної Ради оприлюднено результати поіменного голосування про проект Постанови про надання згоди на звільнення Президентом України Луценка Ю.В. з посади Генерального прокурора України(№1018) – за основу та в цілому.

Законопроект підтримали 317 народних депутатів, проголосували проти – 0, утрималися – 6. Не голосували – 67. Всього: у залі зареєструвалися 348 обранців.

Не голосували (хоча були присутні у залі) за звільнення генерального прокурора Юрія Луценка вся фракція “Європейської Солідарності”, в якій перебуває народний депутат України по 119 округу (Буський, Бродівський, Радехівський та частина Кам’янка-Бузького районів) Михайло Бондар.

Нагадаємо, у Юрія Луценка немає юридичної освіти, і посаду Генерального прокурора він зміг зайняти лише після оновлення українського законодавства. У лютому 2012 року Луценко був визнаний винним і засуджений до чотирьох років позбавлення волі за скоєння низки посадових злочинів. На свободу він вийшов в квітні 2013 року – його помилував тодішній президент Віктор Янукович. Через кілька днів після звільнення Луценка став кумом Петра Порошенка, в той час депутата Ради. Після того, як Луценко став Генеральним прокурором України він перед телевізійними камерами пообіцяв, що справу про розстріли на Майдані буде розслідувано і винні всі будуть покарані. Також за даними Національної спілки журналістів України, за 5 років після Революції винні у побитті сотень журналістів у часи Євромайдану теж досі не покарані.