Головна Політика Одна ідея, один прапор, один провід!

Одна ідея, один прапор, один провід!

Відбулась об'єднавча конференція Львівських крайових організацій Народного Руху України та Української народної партії. У ній взяли участь голова РУХу Василь Куйбіда, його заступник Володимир Шовкошитний, а також 158 делегатів від Львівщини, з них 8 на чолі з депутатом районної ради Богданом Гловою представляли Бущину.

З вітальним словом до учасників конференції зверну­лись голова ЛОО УП "Собор" Степан Середа, почесний го­лова Львівської обласної орга­нізації КУНу Микола Пшев­лоцький та заступник голови УРП Роман Семчишин.

У своєму виступі голова РУХу Василь Куйбіда наголосив, що українці завжди перемагали тоді, коли були згуртовані, коли вірили один одному, коли підтримували та заступалися один за одного.  Він пригадав 1991 рік, коли, не маючи нічого, окрім волі та переконання у своїй силі й правоті, члени Народного Руху виходили на вулиці і зму­шували комуністичну владу робити те, що потрібно україн­цям, бо спира­лися на народ та його волю. Будучи в меншості, депутати від РУХу домоглися оголошення Декларації про суверенітет України, в якій йшлося про творення націона­льної дер­жави. А далі почали зявлятися різні партії, і сьогодні при владі банда олігархів, яких ми змушені обслуговувати.

Лідер РУХу зазначив, що ми й далі можемо нарікати, що ця влада нелегітимна, але від цього анічогі­сінько не зміниться: «Щоб перемогти цю банду, ми мусимо почати перетворення в україн­ській державі з себе. Кожен наш помисел чи дія мають базува­тися на українській національній традиції та моралі».

Голова РУХу підкреслив, що сьогодні замало об'єднатися УНП з НРУ. Сьогодні треба відчинити двері для всіх, хто сповідує демократичні цінності в особі національної держави та запрошувати їх до об'єднання.

Шляхом відкритого голосу­вання новим головою Львівської крайової організації об'єднаного Народного Руху України обрано члена Політради НРУ, депутата обласної ради Андрія Корната. Заступником голови став член Центрального Проводу НРУ Михайло Баляс. В ході конфе­ренції делегати обрали Провід Львівської крайової організації в складі 25 осіб, серед яких і голова Буської районної організації Богдан Глова. Завер­шальним акордом кон­ференції стала заява Львівської крайової організації РУХу до усіх державницьких політичних  сил з закликом до згуртування під гаслом "Одна ідея, один прапор, один провід!".  Після цього відбу­лось урочисте пок­ладання квітів до підніжжя пам’ят­ника Тарасу  Шев­ченку.

Тетяна ПАРКАСЕВИЧ

На першому засіданні обласного проводу об'єднаного РУХу розгля­нуто ряд актуальних питань, зокрема підтримано ініційоване депутатом Буської районної ради Богданом Гловою звернення до Президента України Віктора Януковича, Прем'єр-міністра України Миколи Азарова та голови Державного агентства автомобільних доріг України Євгена Прусенка щодо критичного стану доріг у Буському районі,  зокрема на відрізку дороги Т-18-06 Рівне-Млинів-Берестечко-Буськ-Перемишляни, який пролягає через селище Красне. Також йшлося про розвиток культури, освіти, науки, медицини, соціального захисту, дотримання прав та свобод людини в Україні. Зауважено, що дії антиукраїнської влади в Києві і надалі призводять до катастрофічного падіння української економіки та повної стагнації практично в усіх основних галузях. Велику увагу було приділено подальшому об'єднанню національно-демократичних сил з метою їх консолідації у боротьбі з режимом Януковича. 

Підпис до фото: «Відновлення єдності Руху стане початком консолідації українського політикуму і громадянського суспільства навколо спільної мети – повалення влади Януковича та побудови демократичної, соціально справедливої національної держави».