Головна Політика Садовий чекає офіційної позиції Порошенка щодо факту вандалізму пам’ятника воїнам УПА у...

Садовий чекає офіційної позиції Порошенка щодо факту вандалізму пам’ятника воїнам УПА у Польщі

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що сьогодні мав розмову на цю тему з Генеральним консулом РП у Львові Рафалом Вольським.
“Нам буде дуже і дуже важко будувати конструктивні і стратегічні відносини, якщо влада Польщі буде крізь пальці дивитись (а подекуди і мотивувати) подібні речі. Ну і чекаю офіційної позиції Президента України. Відмовчатись в даному випадку – не варіант.”, – прокоментував на своїй сторінці у соцмережі Андрій Садовий.
Нагадаємо, партія мера Львова “Самопоміч” рішуче засуджує факт вандалізму щодо пам’ятника воїнам УПА у селі Грушовичі, Польща.
“Особливо ганебним є те, що подібний інцидент трапився в дні вшанування пам’яті про 150 тисяч українців, які стали жертвами етнічних чисток та виселень в рамках акції «Вісла», – йдеться у тексті.

“Вимагаємо від Президента України Петра Порошенка та Міністра закордонних справ Павла Клімкіна задіяти дипломатичні канали та висловити власну позицію, аби засудити знищення пам’ятника воїнам УПА в селі Грушовичі на офіційному державному рівні. Вважаємо, що відсутність такої реакції, закривання очей на відкриту практику стертя з лиця землі елементів пам’яті про українців на Східних землях Польщі може свідчити про відсутність намірів захищати інтереси українців Польщі та лише спровокує подальші антиукраїнські дії”, – підсумовує заява “Самопомічі”.