Головна Політика В Буську виконується бюджет та здійснюються всі заплановані виплати

В Буську виконується бюджет та здійснюються всі заплановані виплати

1433

В Україні – війна. Держава несе величезні втрати – насамперед людські, та й немалі матеріальні: 70 млн. грн щоденно забирають заходи АТО, 250 млн. грн щомісячно втрачає бюджет. Розірвано торгові зв'язки з Кримом, та й з Росією, яка окрім військових дій веде неприховану торговельну війну. На Сході терористам й солдатам треба платити. Нарікаємо на владу, яка недоробляє, і є на це підстави. Але визнаймо й інше: хоч триває затяжна війна, уряд фінансує усі соціальні виплати. Богу дякувати, навіть без затримок. Прикладом може бути і Буський район, де вчасно вже 1 серпня профінансовано бюджетникам зарплату за другу половину липня. Проблеми лишень з казначейством. Про це та інше – в розмові з начальником райфінуправління РДА Михайлом ПОСТОПЮКОМ.

Пропутінські економісти пророкують нам швидкий колапс вже в січні, бо Україна не в силі витримати такий потужний пресинг з боку агресора. Отож чи справді невеселим буде кінець цього року, в т.ч. і для Буського району?

–    Не дочекаються. Скоріше не стане Росії, а Україна, її народ витримають і це випробування. Звичайно, труднощі є, бо є на це суттєві причини, дестабілізуючі фактори. Але, приміром, чекали наші "брати" від України дефолту – оголосила його Аргентина. Завдяки порозумінню між урядом та парламентом вдалося вийти зі здавалось патової ситуації. І останні рішення депутатів дають підстави для оптимізму. Підвищення ставок на акцизи та податків на природні монополії, які змушені будуть платити олігархи, допоможе поповнити державну скарбницю. Наголошу, що прийняті зміни стосуються насамперед державного бюджету – анонсовані 2-місячні відпустки без збереження зарплати відмінено, бо ж знаємо, які зарплати у бюджетників. Натомість суттєво зменшили своє утримання урядовці та парламентарі – на 10 тис. грн кожен щомісяця.

Хоча, на мою думку, на місцевому рівні задля економії бюджету ми могли би піти і у 15-денну відпустку. З 1 серпня для всіх почав діяти новий податок – т.зв. "військовий" – до кінця року для потреб армії сплачуватимемо 1,5% зі своїх зарплат. І це правильно, бо це для захисту суверенітету держави. І хто, як не ми, повинні підтримати свою армію, яка по-новому, з фундаменту починає народжуватись у новій нині за суттю країні.

–    Чи так оптимістично бачиться вам ситуація у Буському районі, де відбулась зміна очіль-ників, при тому, що довший час райдержадміністрація працює у неповному складі?

–    Пікові навантаження на районний бюджет минули (йдетьсяпро суттєві виплати у 7,2 млн грн освітянам -ред.). І це добре. Більше того, 28 липня ми повністю погасили короткотермінові позики, а їх було більше 5,5 млн. грн, а 1 серпня повністю профінансували зарплату бюджетникам за другу половину липня без позики. І це обнадіює.

Як ми вже інформували, цьогорічний бюджет для району важкий. По суті – його приймали двічі, і добре, що погодились на секвестр. Але якщо б ми працювали досі за т.зв. "азарів-ським" варіантом, то були б на краю прірви. Натомість після перегляду бюджету у квітні – травні ситуація стабілізувалася, хоча в червні погіршилась. І, як підсумок, за півріччя ми не-доотримали 906,5 тис. грн (92,7% виконання) і 302 тис. "мінусу" до розрахункових показників Мінфіну. А вже на 1 серпня ця сума зменшилась до 175 тис. грн, що дало нам змогу повністю отримати дотацію вирівнювання з держбюджету.

– Досить приваблива ситуація. Але ж в районі не виконується низка соціальних програм, зокрема, не ремонтуються дороги, що особливо непокоїть. Та й робота багатьох бюджетних організацій заблокована, бо не можуть оплатити за телефон, придбати канцтовари тощо. Учомужтут причина?

– Річ у тім, що в районі практично не проходять платежі через місцеве казначейство. Майже на 1,5 млн. тут "зависло" профінансованих нами платежів. Багато з них – ще з минулого року. При тому, що близько 1 млн.грн "розблоковано" через т.зв. взаємозалік за податки. Звичайно, що це не сприяє роботі народногосподарського комплексу Надбужжя.

Щодо доріг; то кошти на ремонт стабільно надходять, зокрема, з 1,4 млн. грн, передбачених для місцевих рад, надійшло 660,8 тис. грн. Але вони не освоюються (через проблеми з казначейством). Більше того, виконавці робіт не хочуть мати справу з такими партнерами як бюджетні установи, бо з ними ще не розрахувались за виконані роботи за минулий рік. Тому проблема є.

Щодо перспективи до кінця року, то, на мою думку, як би не було важко, заробітну плату та платежі за енергоносії ми повинні забезпечити. Сподіваюсь, що і патріотичний місцевий бізнес підставить плече допомоги, збільшивши надходження до бюджету. Разом ми здолаємо будь-які труднощі.

Микола ІВАНЦІВ

Р. S. На черговій сесії облради депутати вкотре хочуть заслухати інформацію казначейства щодо їхньої роботи, окремо йтиметься і про фінансування ремонту доріг.