Головна Політика У Буському районі досі рахуються “мертві душі” у виборчих списках

У Буському районі досі рахуються “мертві душі” у виборчих списках

До «Буського медіа порталу» звернулися бущани, які стверджують: уже вдруге отримують запрошення на померлого члена сім’ї. Звернення з цього приводу до ДВК перед попередніми виборами — безрезультатні. Батько бущанки загинув 1981 року. Проте, і на попередніх виборах сім’я отримувала запрошення на покійного.

Із 2007 року веденням державного реєстру виборців займаються відповідні відділи, створені при місцевих районних державних адміністраціях чи міськвиконкомах. По Україні таких — близько 760. Перед президентськими виборами 2010 року, а саме — у червні-вересні 2009 року відбулося первинне накопичення бази даних Державного реєстру Кожен виборець, включений до Реєстру, отримав письмове повідомлення. З того часу проконтролювати правильність своїх даних у Державному реєстрі виборців можна, особисто звернувшись до відповідного відділу або під час уточнення попередніх списків виборців. Проте, працівники відділу Реєстру запевняють: усіляко намагаються звести кількість неточностей у виборчих списках до мінімуму. Попередні списки виборців уже передали до виборчих дільниць, і зараз всі виборці мають отримати запрошення на голосування. Якщо запрошення не прийшло або прізвище, ім’я, по батькові чи адреса вказані з неточностями, це є приводом для того, щоб звернутися до дільничної виборчої комісії чи органу ведення реєстру виборців щодо внесення змін у списки.

— Жінка повідомила членам ДВК, що людини уже давно немає,  як тільки ми отримали запрошення на попередні вибори. Її запевнили, що у списку загиблого більше не буде. Однак, цього разу нам знову прийшло запрошення на покійного батька. Чому за стільки років не можна нормально уточнити список, і чому ім’я людини, яка померла 38 років тому, тільки останнім часом з’явилося у виборчих списках — невідомо, — обурюється мешканка Буська.

Аналогічна ситуація з «мертвими душами» у селищі Красне та інших населених пунктів.

У відділі ведення Державного реєстру виборців Буської РДА запевняють, що потрібно звернутись до них один раз і неточність у списках більше не повториться. Разом із тим, у принципі неможливо стовідсотково точно сформувати списки виборців.

— Відділ ведення Державного реєстру виборців працює у постійному режимі. Накопичення первинних даних, які склали основу для подальшого формування Державного реєстру виборців, нам надали із паспортних столів. Вочевидь, звідти перейшли і «мертві душі». На підставі списків, переданих нам із паспортного столу, і
почалося формування реєстру. Проте, ми можемо діяти тільки у межах, визначених чинним законодавством. І, щоб унести зміни до списку виборців, ми мусимо мати документи чи копії, які є підставою для внесення змін. Тому ми почали надсилати запити до РАЦСів. І нині постійно отримуємо звідти інформацію, — пояснила нам телефоном працівниця відділу ведення Державного реєстру виборців Буської РДА, яка чомусь відмовилась називатись. — Проте, трапляється, що ми просто фізично не можемо виявити помилки у списку. Наприклад, коли людина померла в іншому місті, і свідоцтво про смерть видано не місцевим РАЦСом. Як тоді можна знати, до якого РАЦСу слід надсилати запит? 

Нині відділ ведення Державного реєстру виборців займається уточненням списків. Уже до 27 березня списки мають передати до дільничних виборчих комісій. Працівники відділу відзначають, що на цих виборах кількість звернень громадян — збільшилася.