Головна Політика У Львівській області обговорили приєднання громад до міст обласного значення

У Львівській області обговорили приєднання громад до міст обласного значення

2 серпня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулась установча партнерська зустріч «Приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ Львівської області».

Зазначимо, що у межах проекту «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні» розпочато серію заходів щодо приєднання громад до міст обласного значення ОТГ. Ініціатори проекту – Офіс реформ КМУ разом із ОБСЄ та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Участь у заході взяв заступник голови облдержадміністрації Роман Филипів.

Метою заходу є підтримка процесу створення спроможних територіальних громад в області, а саме з’ясувати позиції сторін, ознайомити учасників з моделлю та принципом складання стратегічних карт можливостей для ОТГ з центром в місті обласного значення чи інших ОТГ (в контексті стратегій розвитку області).

Відтак, у межах зустрічі обговорили необхідність створення візії, бачення перспектив розвитку після приєднання громад до міст чи ОТГ для обґрунтованої пропозиції суміжним громадам.

Окрім того, учасники розглянули ключові питання, які виникають у процесі об’єднання.

Нагадаємо, адміністративно Львівська область складається із 9 міст обласного значення, 25 міст районного значення, 34 селищ міського типу, 20 районів та 1850 сіл, 40 об’єднаних територіальних громад.

Станом на 1 січня 2019 року Львівською обласною радою схвалено та затверджено перспективні плани 18 районів області у складі 85 ОТГ.

У 2015 році утворилось 15 об’єднаних територіальних громад, у 2016 році – 7, у 2017 році – 13, а у 2018 році – 5.