Головна Політика Як у Тернопільській ОДА чиновники виправдовуються

Як у Тернопільській ОДА чиновники виправдовуються

Вчора матеріал під назвою «Тернопільська ОДА «кинула» на гроші громадських активістів та журналістів?» викликав резонанс. Управління сім’ї та молоді ОДА поспішило повідомило, що стаття не відповідає дійсності і є політично замовною. Що ж тут такого замовного і політичного?

Як ми інформували, 10 липня у стінах Тернопільської ОДА відбувся Всеукраїнський семінар, спрямований на створення умов для забезпечення молоді житлом. На даний захід були запрошені громадські активісти та журналісти із інших регіонів України, їм пообіцяли повернути компенсацію за проїзд, але по закінченню заходу учасники семінару так і не отримали відшкодування. Здавши квитки в обидві кінці, організатори взявши контактні телефони учасників мали зателефонували до кожного для уточнення номера картки Приватбанку, щоб перерахувати кошти, але ніхто більше трьох тижнів не дзвонив.
Після вчорашньої публікації, в Тернопільській ОДА одразу взялись за виправдання.

Ось, як це вони описують: «10 липня 2018 року за сприяння Міністерства молоді та спорту України у Тернопільській ОДА відбувся Всеукраїнський семінар, спрямований на створення умов для забезпечення молоді житлом. На даний захід запросили державних службовців, громадських активістів та журналістів із інших регіонів України. Міністерством молоді та спорту передбачено кошти для компенсації проїзду учасникам даного семінару. Кошти від Міністерства молоді та спорту України надійшли на рахунок ВІДДІЛУ сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації. Розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від 3 липня 2018 року № 517-од ВІДДІЛ сім’ї та молоді облдержадміністрації перейменовано на УПРАВЛІННЯ cім’ї та молоді облдержадміністрації, яке почало функціонувати з 12 липня 2018 року. Відповідно із 12 липня 2018 року розпочалася процедура проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у зв’язку з її перейменуванням із зміною штатного розпису, печаток та установчих документів. Тому, із 12 по 30 липня 2018 року управлінням сім’ї та молоді облдержадміністрації не проводились жодні розрахунки.
-Протягом 30-31 липня управлінням сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації будуть здійсненні усі розрахунки за липень 2018 року.
-Інформація, про те, що в управлінні сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації не відповідають на телефонні дзвінки не відповідає дійсності. Про це можуть підтвердити учасники Всеукраїнського семінару, спрямованого на створення умов для забезпечення молоді житлом.
-Інформація, яка викладена у статті “Тернопільська ОДА «кинула» на гроші громадських активістів та журналістів?” є недостовірною і замовною!»
Отже, давайте тепер розберемось щодо їхніх виправдань. По-перше, лише після виходу вчорашньої публікації до учасників семінару відразу зателефонували з ОДА і запитували номер картки Приватбанку, пообіцявши перерахувати кошти до кінця місяця. Редакція має у розпорядженні запис телефонної розмови. По-друге: чому раніше з ОДА не телефонували і не пояснили учасникам, що відбувається реорганізація? По-третє: чи відомо працівникам ОДА, що таке «замовний» матеріал? Очевидно, що ні! Бо, дані матеріали не є замовними, а відображають реалії роботи Тернопільської ОДА, а в матеріалі жодного прізвища чиновника не було. Але, який би матеріал не вийшов із критикою ОДА, їм завжди буде вбачатись «замовність»…Сумно.
Не було б усього цього галасу, якби працівники ОДА елементарно зателефонували за кілька днів після семінару і пояснили, що відбувається процедура державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у зв’язку з її перейменуванням і т.д, тому існує затримка із виплатою. Але ж ніхто не телефонував! Це підтверджують самі учасники семінару, які також дзвонили до ОДА, де не відповідали на дзвінки. Ми маємо записи розмов учасників, які телефонували до ОДА.
Як бачимо, відсутність ефективної комунікації між ОДА та громадськими активістами, журналістами – призводить до того, що інформування з боку органів влади знаходиться на низькому організаційному та виконавчому рівні, ускладнений доступ до публічної інформації. Влада не зацікавлена в зворотному зв’язку.