Головна Політика Як «вилоносець» Ляшко на засіданні Комітету слів не добирав

Як «вилоносець» Ляшко на засіданні Комітету слів не добирав

У середу, 5 квітня на черговому засіданні з питань свободи слова та інформаційної політики розглядалось питання «Про ситуацію навколо заміни члена Наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка». Завдяки проекту Українського кризового медіа-центру, який організував для регіональних журналістів прес-тур, наш журналіст мав нагоду відвідати засідання комітету.
…Цього дня засідання комітету з питань свободи слова проходило у досить маленькому залі, який вміщає сидячих місць не більше 30. День засідання комітету виявився справжнім аншлагом. У приміщенні – члени комітету, народні депутати та їхні помічники, журналісти, громадськість. Ще б пак. Такий ажіотаж викликаний тим, що на засідання Комітету завітав лідер парламентської фракції Олег Ляшко.
Засідання відкрила Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар. Надалі слово мав Олег Ляшко, який зачитав Звернення щодо включення до Наглядової ради НСТУ Валентини Руденко замість В’ячеслава Козака, який, «втратив моральні якості». Чому Ляшко так сказав? Як пояснив, саме він делегував В’ячеслава Козака у Наглядову раду, який всупереч фракції таємно проголосував за Тетяну Лебедєву та отримав за це одну тисячу доларів.
«Він проголосував за гроші, отримав за це 1 тисячу доларів. Визивайте Козака в НАБУ і хай дає свідчення. Я зателефонував і сказав йому, щоб написав заяву на звільнення. У результаті голосування за представницю олігарха В’ячеслав Козак втратив моральні якості. Ми йому довіряли. Пан Козак в інтерв’ю сказав, що упродовж року я йому жодного разу не телефонував і жодних вказівок не давав. І це правда. Це спростовує заяви, що ми начебто чинимо якийсь тиск. Мій принцип – не чинити тиску. Тетяна Лебедєва була обрана головою Наглядової ради з перевагою в один голос. Цей один голос віддав наш представник В’ячеслав Козак. Це був єдиний випадок, коли я сказав Козаку про позицію нашої фракції. Я сказав не голосувати за обрання Тетяни Лебедєвої головою НР, тому що вона з 2003 до 2010 року була членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за квотою олігарха Пінчука. Вона є вихідець із Дніпропетровська, була разом із ним все життя. При Кучмі 7 років була членом Нацради. При всій повазі до вас (до Тетяни Лебедєвої – Автор), до ваших професійних якостей, в яких я не маю жодних сумнівів, але ви не можете представляти інтереси нашої фракції. Козак не мав права вибирати вас, представницю олігарха, головою Наглядової ради»,сказав Олег Ляшко.
Народний депутат Олег Ляшко додав, що пан Козак ховається від представників фракції Радикальної партії, вони не можуть його знайти. Однак у кулуарах після засідання подейкували, що В’ячеслав Козак перебуває у лікарні з гіпертонічним кризом.
А далі почалась суперечка з головою Наглядової ради НСТУ Тетяною Лебедєвою. Дискусія між Ляшком і неї тривала майже півгодини.
  «Найкраще з’ясувати ситуацію в суді, хто пропонував, кому пропонував та які гроші», – відповіла Тетяна Лебедєва. І додає, що якщо сьогодні одна фракція замінить обраного члена Наглядової ради на іншого, тоді кожному члену Наглядової ради можуть зателефонувати і впливати на голосування за певні рішення.
Заступниця Комітету Ольга Червакова намагалась захистити Тетяну Лебедєву, однак їй теж від «вилоносця» дісталось. Слів Ляшко не добирав, телевізійні камери лише встигали зняти Ляшка з усіх вигідних ракурсів його публічного виступу.
Після тривалих словесних баталій, Комітет не підтримав звернення Олега Ляшка щодо заміни В’ячеслава Козака у Наглядовій раді.
А вже на черговому засіданні Комітету, який відбувся 12 квітня, столичні журналісти повідомили, що перша заступниця голови Комітету свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова публічно вибачилася перед головою Наглядової ради суспільного мовлення Тетяною Лебедєвою за поведінку народного депутата Олега Ляшка.
«Ганебна поведінка Олега Ляшка на минулому засіданні Комітету свободи слова – це не приниження пані Лебедєвої, а приниження статусу народного депутата. Закликаю, щоб наш Комітет більше не ставав майданчиком для таких розборок, а щоб був майданчиком для фахових дискусій», – сказала вона.