Головна Політика Українсько-польське транскордонне співробітництво – тема міжнародної конференції у Львові

Українсько-польське транскордонне співробітництво – тема міжнародної конференції у Львові

17 листопада,в Актовому залі Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні суспільно-економічні проблеми українсько-польського транскордонного співробітництва».

«Питання українсько-польського співробітництва є в постійному фокусі. Сьогоднішня конференція допоможе нам стати ближчими і обговорити, що ще корисного можна  зробити спільно. У цьому контексті транскордонна програма Україна-Білорусь-Польща дає нам дуже хороші результати та плани на майбутнє. Як відомо, на Львівщині реалізовуватимуться 10 проектів, які виграли в конкурсі завдяки наполегливості місцевого самоврядування та громадських організація. Також до участі наступного року в цьому конкурсі я запрошую вищі навчальні заклади нашого краю. Вірю, у нас все вдасться і бажаю усім плідної роботи», – зазначив під час виступу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

В межах конференції учасники обговорять питання співпраці  у галузі збереження та охорони історико-культурної спадщини, розвиток Карпатського регіону спільно з європейськими партнерами, досвід польсько-німецького міжрегіонального співробітництва, питання безпеки, соціальні та економічні виклики в транскордонній співпраці.

Нагадуємо, цьогоріч зі 146 заявок, котрі подавалися на конкурс транскордонних проектів Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, перемогли 17 проектів, відібраних до фінансування. Із них – 10 будуть реалізовуватися саме на Львівщині у співпраці з партнерами  з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі. Із загальної суми – 32 млн євро на Львівщині залишиться 6,5 млн євро.