Головна Політика Зекономлені кошти спрямуємо на розвиток позашкільної освіти, – Андрій Білоус

Зекономлені кошти спрямуємо на розвиток позашкільної освіти, – Андрій Білоус

24 січня, постійна комісія з питань освіти і науки розглянула проект рішення обласної ради щодо реорганізації комунальних закладів позашкільної освіти – Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді шляхом приєднання їх до Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Як пояснив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, який брав участь у засіданні комісії, за результатами висновків робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності комунальних установ департамент освіти і науки Львівської ОДА запропонував проект рішення про реорганізацію вищеназваних двох закладів.

За словами директора департаменту освіти і науки Любомири Мандзій, йдеться про підвищення ефективності адміністративно-господарського управління шляхом злиття закладів і відповідно зменшення видатків на управлінський апарат. «Ми не закриваємо ці заклади, а утворюємо один, за яким буде збережено всі функції, які виконували три заклади», – пояснила вона.

Як наголосив Андрій Білоус, зекономлені кошти – майже 1 млн грн у рік –спрямують на розвиток гуртків і покращення системи позашкільної освіти загалом.

Після тривалого обговорення і врахування думки педагогічних колективів навчальних закладів члени комісії вирішили доручити департаменту освіти і науки облдержадміністрації із залученням громадськості розробити до 1 березня 2018 року стратегію розвитку позашкільної освіти; рекомендувати громадській раді при Львівській ОДА заслухати питання реорганізації вищеназваних закладів; створити робочу групу для детального вивчення діяльності запропонованих до реорганізації закладів.