Цього дня з боку Інститутської «Беркут» і міліція повністю оточили урядовий квартал у Києві. Силовики перестали пропускати навіть працівників Верховної Ради.
За кордоном натягнули колючий дріт. Також великими вантажівками повністю перекрили вулицю Грушевського. Але активістам, чисельність яких становила не менше 10 тисяч осіб, вдалося прорвати один з міліцейських кордонів на перетині вулиць Грушевського і Кріпосного провулка. Після цього підтягнувся «Беркут», було чутно постріли петард. На Грушевського підпалили шини.
На Інститутській, Грушевського, Кріпосному провулку та у Маріїнському парку загинули 10 людей, понад 500 отримали поранення.
18 лютого проти мітингувальників застосовували важку бронетехніку, розпочинається штурм Майдану. Проти демонстрантів, яких на Майдані перебувало близько 20 тисяч, зі сторони Інститутської були застосовані водомети й БТРи. Близько 22:00 загорівся Будинок профспілок, де в той час розташовувався штаб євромайданівців і перебували поранені.
19 лютого під час спроби силового розгону мітингувальників загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.
20 лютого правоохоронці стріляли з вогнепальної зброї на ураження. У результаті загинуло 49 осіб та 157 отримали тілесні ушкодження. Вогнепальні поранення отримали 68 осіб.
У кривавому протистоянні на Майдані, за різними даними, загинули більше 100 людей. Їх назвали Небесною сотнею.