Головна Сільське господарство У Юрія Крюкова з Буська – європейське срібло

У Юрія Крюкова з Буська – європейське срібло

    Початок навчального року був багатим для надбужанських каратистів з ДЮСШ "Авангард". На Кубку Львівської області у розділі "ката" серед молодших юнаків і дівчат наші спортовці здобули два перших місця (Ростислав Скарбек і Роман Сподарик), чотири других (Назар Доскіч, Ярослав Генза, Олег і Христина Осики) і одне третє (Денис Грига). Та й інші учасники показали непогані результати, ввійшовши у вісімку найкращих.
    На Чемпіонаті України, який у жовтні пройшов в Олександрії, вихованка семпая Віталія Крюкова Анастасія Керкало здобула перемогу у розділі "куміте" і була другою у розділі  з виконання технічних вправ. Третіми у цьому ж розділі були Ростислав Скарбек і Роман Сподарик.
    Наступним був Кубок Європи, який проходив 1-2 листопада у словацькій Дунайській Страді. Тут змагались 224 учасники зі 7 країн, і більшу частину (128) представляли Україну, лише з ДЮСШ "Авангард" було 18 спортсменів. Українські каратисти посіли 15 призових місць, серед  них і Назар Доскіч (ІІІ місце).
    Організацією та й проведенням змагань незадоволені як вихованці, так і їх тренер Віталій Крюков. По-перше, у положенні про змаги організатори подали недостовірну інформацію. Як виявилось уже на місці, судили не згідно чинних правил Європейської федерації шинкіокушинкай карате, а за бальною системою. Тобто, під час 2-хвилинного поєдинку спортсмену, який набере 6 балів, зараховували перемогу, якщо ж обидва мали однакову їх кількість, то бій, продовжений на хвилину, визначав переможця. По-друге, дивним виявилось і оцінювання суддів. Один і той же удар міг принести каратисту один, а то й два бали – все залежало від країни, яку він представляв. Чомусь українським спортсменам при однаковій техніці занижували бали, а коли тренер звернув на це увагу, то судді могли просто зігнорувати, а то й, взагалі відняти бали у наших спортовців. "Ми з організаційною стороною познайомились у Швейцарії. Подаючи заявку на змаги у Словаччині, знали, що рівень буде набагато нижчий, але для спортсменів це все ж певний досвід. Проте те, що ми побачили, було жахливо, – ділиться наболілим семпай. – Для себе ми зробили висновок – Словаччина, як держава спорту кіокушинкай карате, нас більше не цікавить. На змагах ми були там перший і останній раз".
    А через два тижні наші каратисти уже виступали в поєдинках на Чемпіонаті Європи у польському Кельці (рівень і ставлення з попередніми змагами не до порівняння). З-поміж 500 учасників з 18 країн українська збірна посіла друге командне місце. ДЮСШ "Авангард" представляли Наталя Дерев’янко (VІІІ м. у розділі "куміте"), Анастасія Керкало (ІV м. у розділі "ката") та Юрій Крюков, який провів найбільше поєдинків (5) і став срібним призером Європейського чемпіонату. Суперниками надбужанців були представники Литви, Угорщини, Болгарії і Польщі.
Лариса  ГАРАСИМІВ