Головна Сільське господарство У Буському районі власникам земельних паїв пропонують долучитися до проекту «500 успішних...

У Буському районі власникам земельних паїв пропонують долучитися до проекту «500 успішних сімейних господарств»

3 лютого в Буському районі перебувала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Степанівна Хмиз. Під час зустрічі з головою райдержадміністрації Петром Морозом посадовці обговорили стан галузі АПК району, незадіяні можливості, перспективи розвитку в поточному році. 

Надалі спільно з першим заступником голови Буської РДА Олегом Ільківим посадовець зустрілася з громадами сіл Яблунівка та Побужани, аби розповісти власникам земельних паїв про нові можливості та запропонувати приєднуватися до проекту «500 успішних сімейних господарств», який стартував на території Львівщини з початку року.
«Власники наділів об’єднуватимуться у кооперативи, які своєю чергою укладатимуть угоди із підприємствами-замовниками вирощеної продукції. Це дозволить землевласникам збувати вирощену продукцію зацікавленим компаніям та залагодити всі юридичні питання їх співпраці. Метою проекту, насамперед, є розвиток сільських господарств Львівщини, – повідомила Наталія Хмиз. – А також залучення до співпраці молоді з аграрною освітою, вимушено переміщених осіб та демобілізованих учасників АТО».
Наразі пілотними стали Кам’янка-Бузький і Жовківський райони, у яких вирощуватимуть овочі, та Перемишлянський і Золочівський, які спеціалізуватимуться на ягідництві. У ході реалізації до проекту долучатимуться й інші райони.
В найближчий час, – як зазначив перший заступник голови РДА Олег Ільків, – у населених пунктах району буде проведено ряд навчальних семінарів обласними фахівцями щодо механізмів організації роботи, вирощування та збуту ягідної та овочевої продукції, проведення розрахунків собівартості та очікуваного отримання прибутків. Окрім цього, передбачено надання співфінансування для організації роботи з обласного та районного бюджетів, часткове відшкодування відсотків по взятих кредитах.
Нагадаємо, що голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка виокремив реалізацію цього проекту як один з найбільш пріоритетних напрямків розвитку Львівщини в 2016 році.
Довідково. Термін дії проекту – три роки. Протягом цього часу для ведення господарства планують залучити в області близько 1000 га землі, зокрема 200 га – у перший рік.
Проект «500 успішних сімейних господарств» реалізовують за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації та департаменту агропромислового розвитку та підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Детальнішу інформацію про програму «500 успішних сімейних господарств» та умови участі зацікавлені особи можуть одержати в управлінні агропромислового розвитку Буської РДА та департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.