Головна Свято 22 вересня гучно відзначили день народження Буська.

22 вересня гучно відзначили день народження Буська.

День народження – це чудове свято, яке кожен відзначає у колі рідних і друзів.

А день народження міста – це подвійна врочистість, яка збирає у тісному колі велику родину під назвою бущани. Ось і цьогоріч мешканці лелечого міста

О дев'ятій годині в палаці Бадені відчинила свої двері історико-краєзнавча виставка артефактів і світлин, знайдених членами Товариства "Бужани" на території міста і району. Нагадаємо, що це вже другий захід, організований Зіновієм Павликом, Іваном Нагорним, Віктором Пенцаком (на знімку), Михайлом Зозулею та їхніми однодумцями в напівзруйнованому палацовому флігелі. 22 серпня бущани представили дві музейні кімнати, а цієї неділі – вже чотири, доповнивши експозицію новими раритетами, який кожен із них збирав десятки років. Місцеві краєзнавці вірять, що прийде час, коли їхні скарби залишать домашні полиці і стануть окрасою краєзнавчого музею в палаці Бадені. Для цього члени товариства роблять символічні та досить сміливі кроки.

А тим часом гарної недільної днини у Буську бурхливо розгортались інші події – спортивні. На стадіоні ДЮСШ вирували футбольні пристрасті, адже на полі першість виборювали шість команд вулиць Буська. Перемогли представники вул. Львівська, яких нагородили міський голова Ростислав Сліпець, його заступник Володимир Зеленюх і директор дитячо-юнацької спортивної школи Богдан Пасічник.

Продовжили святкування легкоатлетичним пробігом на дистанції 500 м (детальніше – на 8 стор.) Опісля бущани гучно відзначали день народження рідного міста на площі Звитяги. Організаторами цього культурно-мистецького заходу стали Буська міська рада і відділ культури РДА (керівник Л.Ціхоцька).

Зі святкової сцени дарували свої пісні і серця Ганна та Мар'яна Грушицькі, Іван Бак, Олеся Мазур, Єва Огороднік, вокальні ансамблі "Кізлівські кумасі" та "Явір", Тетяна Новак, Віра Семерей (на знімку зліва внизу), Стефанія Панкевич, Джон (Сергій Тихоненко), львівська співачка, уродженка Буська Мар'яна Ільків та гурти "Цвіт життя" (кер. Ігор Жила), "Аурум" (кер. Р.Чучман), "БакБ" (кер. В.Бак). У вирі танцю кружляли "Нові зірки" (Мар'яна Зеленська),  "Арніка" (Андрій Діяк) та «Еврика» (Тетяна Новак).

Вітали цієї днини своїх земляків очільники району і міста – голова РДА Володимир Сай, заступник голови райради Михайло Гаєвський та міський голова Ростислав Сліпець. Вони вручали нагороди у номінаціях: "Досягнення року" – Івану Баку, "Краєзнавець року" – Зіновію Павлику, "Благодійник року" – Ярославу Сисуну і "Родина року" – Наталії Севрук.

Поки артисти запалювали глядачів піснями, бущани розглядали фотовиставку світлин "Лелека – окраса рідного міста", на площі вирувало: хто куштував смаколики і гарячі напої та медовуху, хто розважався на батуті і гірці, а хто розмальовував обличчя чудернацькими візерунками (на знімку справа внизу) – на пам'ять про свято, останнім акордом якого став феєрверк.

Адріана  Гаєвська