Головна Свято 26 травня на Львівщині відбудеться Свято Героїв

26 травня на Львівщині відбудеться Свято Героїв

1329

У неділю, 26 травня, Львівщина вшанує пам’ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та Незалежність України.

Свято Героїв розпочнеться у Білогорщі, біля пам’ятника Роману Шухевичу. Тут стартуватиме пробіг естафети студентів Львівського державного університету фізичної культури. Кінцева точка естафети – поле почесних поховань № 76 Личаківського кладовища, де учасники естафети, представники молодіжних громадських організацій, обласної і міської влади вшанують пам’ять Героїв, що загинули під час проведення антитерористичної операції.

Скорботні заходи на Личакові розпочнуться біля могил де спочивають Герої Небесної Сотні, на полі почесних поховань № 67, екуменічною панахидою.

Урочистості також відбуватимуться біля пам’ятника Степану Бандері, де заплановане проведення громадського віче.

Після проведення вказаних заходів учасники сформують колону, що рухатиметься вулицями Львова до центральної частини міста.

Заходи в центральній частині міста завершаться на площі навпроти пам’ятника Тарасові Шевченку.

Довідково:

День Героїв або Свято Героїв – це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів – борців за волю України. Воно охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, вшанування українських героїв минулого та сьогодення. Львівська обласна рада прийняла рішення про відзначення свята в четверту неділю травня.

Історія відзначення Свята Героїв сягає далекого 1941 року, коли на Другому Великому Зборі Організації Українських Націоналістів було постановлено щороку, 23 травня, святкувати День Героїв.