Головна Свято Як святкуватимуть Великдень на Львівщині. Перелік заходів

Як святкуватимуть Великдень на Львівщині. Перелік заходів

На Великдень у всіх населених пунктах області біля храмів святкуватимуть Воскресіння Христове та співатимуть Великодні гаївки. До Вашої уваги – найцікавіші локації святкування Пасхи у Львівській області.

м. Львів

«Великдень в Гаю», «Святкуймо Воскресіння разом», «Фестиваль Писанок» та Великодній Ярмарок.

8-9 квітня о 13:00 год., Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) запрошує львів’ян та гостей міста на традиційні фестини «Великдень у гаю».

Великодній флешмоб у якому об’єднається понад 1000 осіб в «Алею благословення»; виступи фольклорних колективів, привітання від християнських спільнот, естрадних виконавців; 15:00-18:00 год.у співпраці з військово-історичною дружиною «Чорна Галич»відбудуться середньовічні забави з лицарями, у програмі яких: показові середньовічні бої, майстер-клас з середньовічного поєдинку, тренувальний майданчик для дітей, представлення обладунків середньовічних лицарів Галицької землі.

15 квітня з 14.00 до 21.00 год. у Музеї народної архітектури та побуту
ім. Климентія Шептицького відбудеться 10-ий ювілейний благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» під гаслом: «Радійте серцем».

З 15 березня до 15 квітня у Львові на площі Музейній проходитиме VIII щорічний «Фестиваль Писанок», де просто неба відкриють Галерею писанокта презентують півсотні півметрових авторських писанок.

З 4 квітня до 13 травня на проспекті Свободи відбуватиметься Великодній Ярмарок. Традиційно на Ярмарку можна придбати сувеніри, прикраси та аксесуари ручної роботи, вишитий одяг, мед і продукти бджільництва, плетені кошики, гаварецьку кераміку, книжки і солодощі. Відвідувачі смакують на Ярмарку львівську каву, гарячий шоколад, карпатський чай і квас.

Виставка вишиванок та писанок у Святопокровському жіночому монастирі м. Львова (вул. Вічева, 2, графік роботи виставки: 10:00 – 18:00 год.). На виставці представлені 1600 писанок роботи сестри Дарії, яка з дитинства займалась писанкарством, вишиванням, іконописом, ткацтвом, вишивки та ікони. В магазині при монастирі можна придбати писанки та вишивки різних авторів зі всієї України.

м. Трускавець

Концерт «Великодній Трускавець»

9 квітня о 15.30 год., палац культури ім. Т. Шевченка. В програмі:

виступ колективів дитячої школи мистецтв ім. Р. Савицького;
виступ танцювального колективу «Юність», м. Львів.

10 квітня, Майдан Незалежності. В програмі:

17:00 виставки художніх робіт;
17:45 виступ Народного хору «Воля» та хору церкви св. Іллі;
18:00 виступ української співачки Оксани Мухи;
19:00 велика гаївка.

м. Золочів

«Фестиваль «Українська писанка: краса, що нас об’єднує».

Упродовж Великодніх свят пішохідна зона центральної частини міста Золочеваперетвориться у мальовничий куточок, де витатиме дух українознавства, творчості, натхнення, любові і доброти. Тут буде реалізовано проект «Фестиваль «Українська писанка: краса, що нас об’єднує», в рамках якого влаштують виставку сучасної ексклюзивної експозиції. Золочів`яни та гості міста матимуть можливість милуватись вісімнадцятьма писанками,виконаних традиційними автентичними візерунками.

15 квітня на сцені центральної площі Незалежності усіх запрошують до спільної гаївки, де будуть виступати творчі колективи з районів. В період дії виставки будуть проводитись майстер-класи по розфарбуванню писанок маленьких розмірів (у палатках, розміщених біля адмінбудівліЗолочівської міської ради) із залученням кращих фахівців писанкарства.

м. Дрогобич

Фестиваль хорового співу.

12 квітня о 16:00 год. у народному домі імені І. Франка м. Дрогобич відбудеться Великодній фестиваль хорового співу «Хваліте Господа з небес».

12 квітня о 14:00 год. біля Стебницького Народного дому (м. Стебник, Майдан Т.Шевченка,5) гостей та мешканців міста запрошують на свято гаївки «Прийшла весна, прийшла красна».

Під час Великодніх свят у м. Дрогобич проходитимуть тематичні екскурсії у відділах музею «Дрогобиччина»: відділ дерев’яної архітектури, церква святого Юра (м. Дрогобич, вул. Солоний ставок, 23) та галерея сакрального мистецтва (м. Дрогобич, вул. Січових Стрільців, 18) де виставлено ряд ікон Божої Матері.

смт. Славське

«Великодні гаївки»

10 квітня о 14:00 год., біля народного дому (вул. Шептицького, 3) усіх запрошують на Великодні гаївки.

м. Самбір

«Велично дзвін воскресний залунав»

10 квітня о 15:00 год., на пл. Ринок, усіх запрошують долучитись до  Великодніх гаївок та виступів художніх колективів міста на святі «Велично дзвін Воскресний залунав». Приєднайтесь до українських традицій, співаючи разом великодні гаївки  та обов`язково сфотографуйтесь  біля Великодньої писанки, яку у м. Самбір встановили вперше. Концертна програму заходу відбудеться за участю: народного естрадно-духовного оркестру «Ретро», народного дитячо-юнацького хору «Світанок», колективів Центру позашкільної освіти.

З 1 квітня і до зелених свят у  історико-етнографічномуМузеї «Бойківщина» (м. Самбір, пл. А.Чайковського 4) усіх запрошують відвідати  виставку «Музика писанки». Експозиція налічує близько 60 писанок як традиційних так і авторських робіт майстрині-писанкарки ЗоряниГрегорійчук.

м. Яворів

«Яворівська писанка»

10 квітня з 15:00 до 18:00 у м. Яворів на пл. Ринок 7, усіх дітей та дорослих запрошують зробити писанку своїми руками на святкуванні великодньої  акції «Яворівська писанка».

10 квітня о 12:30 год. на центральній площі смт. Івано-Франкове відбудеться святкове дійство «Великдень кличе на забави».

м. Турка

«Великдень для всіх»

10 квітня культурний центр «Україна» м. Турка запрошує на захід «Великдень для всіх».