Головна Свято Кожен із нас України син

Кожен із нас України син

1 листопада у Буську відзначили 95 річницю з часу проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Урочистість відбулася біля пам’ятника Президенту ЗУНР Євгену Петрушевичу.

До місця події працівники культури принесли велике п’ятиметрове синьо-жовте полотнище. На урочистості виступили заступники голів РДА Євген Кичурчак та райради Михайло Гаєвський, які поклали квіти до пам’ятника Євгену Петрушевичу. До учасників віча долучились пластуни станиці Красне Пласту-НСОУ, які того ж дня у Буську проводили теренову гру.

95 років тому, 1 листопада 1918 року, на старовинній ратуші Львова вперше замайорів національний прапор. Цього доленосного дня, в час Великого Зриву українського народу за свою свободу, завдяки силі та розуму відважних стрільців на чолі з отаманом Дмитром Вітовським, була створена Західноукраїнська Народна Республіка. А 1 листопада 1918 року вже є історичною подією, яка стала основою всіх подальших національно-визвольних змагань. 

Виступаючи перед присутніми, Євген Кичурчак зазначив, що без 1 листопада 1918 року не було б нашої незалежності, а Михайло Гаєвський зауважив, що "вшановуючи пам’ять творців ЗУНРу, серед яких були і наші земляки, ми повинні пам’ятати той приклад служіння Богові і Україні, який сьогодні дає можливість об’єднати усі політичні та громадські сили задля побудови тої держави, про яку мріяли наші попередники і якою гордитимуться наші нащадки. Адже сьогодні, як ніколи, у час спроб затягти Україну в новий російський євразійський союз для нас є важливими такі ідеали, як свобода, незалежність і єдність української держави. Та маємо пам’ятати, що Українська держава – єдина, і шлях наш лежить до європейської спільноти".

У концертній програмі дебютували учасники художньої самодіяльності зі Старого Милятина – вокальний жіночий ансамбль "Калинонька" та чоловічий ансамбль "Патріоти" (кер. Микола Сирота), а також талановита надбужаночка – Соломія Король з Ріпнова. У їх виконанні звучали повстанські та пісні про Україну. Врочистість вели Любов Огороднік та Ірина Калиновська.

Лариса ГАРАСИМІВ