Головна Свято Магія танцю та пісні

Магія танцю та пісні

Недільної днини на сцені Буського районного Народного дому творилось  Різдвяне дійство, яке бущанам дарували гості зі Львова – дитячий дівочий вокально-хореографічний ансамбль "Панночка". Знаний далеко за межами не тільки області, а й України, колектив завітав до лелечого краю в рамках програми обміну досвідом, – з такими святочними акціями вони виступатимуть у кожному районному центрі Львівщини.

Зазначу, що цей ансамбль заснований у грудні 2005 року при храмі Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ). Художній керівник та балетмейстер колективу – Ігор Федак, балетмейстер-постановник – Заслужений артист України Володимир Городиський, хормейстери – Соломія та Андрій Волошини і Ярослава Семотюк, концертмейстер – Лілія Цапко, майстер по костюмах – Марта Мисюк.

Ансамбль багато подорожує, бере участь у різних конкурсах та концертах. "Панночка" виступала на "Лемківській ватрі" в Польщі, її спів лунав у Люрді (Франція), Римі (Італія), Варні (Болгарія). У 2009 році ансамбль став лауреатом ІІ премії на фестивалі-конкурсі "Пісні незабутого краю", а наступного року на цьому ж фестивалі здобув Гран-прі. Колектив був учасником  фестивалю у Фрайбурзі (Німеччина), а також фестивалю духовної пісні в Гіжицко (Польща). Він – дипломант другого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського.

А на районній сцені присутніх зачаровувало дійство. Хореографічні та вокальні композиції змінювались одна за одною. У виконанні колективу звучали колядки, у запальному танці кружляли танцюристи, а разом з ними й Сніговичок, – у вокально-танцювальній феєрії взяли участь понад 70 самодіяльних артистів. Янгол небесний віншував на добро, на радість, на щасливу долю.

Свято завершилось, та розходити не хотілось, – присутні були під впливом магії танцю і пісні. На пам’ять про перебування "Панночки" на гостинній надбужанській землі методист Буського районного Народного дому Любов Огороднік подарувала їхньому балетмейстеру Володимиру Городиському мистецький фотоальбом "Буська земля".

Своїми враженнями від побаченого ділиться Андрій Діяк, керівник Зразкової хореографічної студії "Арніка": "Це було надзвичайно красиве видовище. Не так добре розуміюсь на вокалі, проте їхній спів зачаровує. Я в захопленні від колективу, який так чудово танцює. Півторагодинний концерт пройшов ніби на одному диханні. Шкода, що присутніх на такому гарному вокально-хореографічному святі було так мало".

Методист Буського районного Народного дому Любов Огороднік: "Всі, хто були у залі, відзначили високий професіоналізм колективу. Здавалось би, як можна поєднати колядки з танцями, але в їхньому виконанні все було так гармонійно, що ми були вражені".

Марія Дацко, мама срібного призера Параолімпійських ігор, надбужанського фехтувальника  Антона Дацка: "Моє єство переповнюють позитивні емоції. Стараюсь ходити на всі концерти, які відбуваються у нас, але те, що побачила у неділю, коли на одній сцені стільки гарних, злагоджених дитячих голосочків, і колядки у їхньому виконанні – це було щось неперевершене, його не передати словами. Я дуже задоволена, що побувала на їхньому концерті, – побільше б таких виступів. А ті, хто не прийшов, багато втратили".

Лариса ГАРАСИМІВ