Головна Свято На Бущині відзначили день Конституції України

На Бущині відзначили день Конституції України

1542

Вісімнадцятий день народження Основного Закону України – Конституції – відзначили минулого тижня. З цієї нагоди напередодні у районному Народному домі відбулися Урочиста академія та святковий концерт. Квіти до пам'ятника Незалежності поклали Буський міський голова Ростислав Сліпець та завідувач сектору контролю апарату Буської РДА Оксана Литвин. 

Голова Буської районної ради Володимир Замроз насамперед привітав усіх з підписанням економічної сторони угоди про Асоціацію з Євросоюзом. А виступаючи на урочистості, зазначив, що подія прийняття Конституції стоїть в низці тих сторичних дат, які єднають людей, перетворюючи населення на народ, а територію на державу. І тільки віковічна віра та сила духу – від козацького волелюбства до відчайдушності студентів – дозволить українському народу збудувати свою державу та демократизувати її.

Прийняття Конституції 1996 року було своєрідним компромісом різновекторних політичних сил. Та час, обставини і народ поставили на порядок денний необхідність кардинальних змін. Нині держава мала б набути нових обрисів. Події змінили країну. Проте для того, щоб конституційні зміни мали силу, необхідно прийняття нової Конституції, за якої б Україна стала парламентсько-президентською.

Країна стомилась від авторитаризму і прагне змін. їй необхідна нова Конституція, цінність якої у правильно розподілених обов'язках. Але в основі змін має бути все-таки людина, її права і свободи. 

Завдання, які стоять перед нами, складні і масштабні. Хочемо жити в демократичній, правовій державі – маємо її збудувати власними руками, керуючись власними думками. Хочемо жити в європейській країні – маємо створити Європу в Україні – з високими європейськими стандартами та традиціями української цивілізації.

Живемо у складний і відповідальний час змін. Країна іде вперед кроками мільйонів своїх громадян. Влада змінюється, а народ залишається. Усе в наших руках, тож маємо починати з себе, своєї відповідальності до всього, що нас оточує.

У святковому концерті взяли участь Народний хор працівників культури (кер. Марія Іванів), вокальний ансамбль "Журавка" НД с.Журатин (кер. Марія Цьокан), сімейні дуети у складі Юлії та Ігоря П'ятночків, Уляни та Оксани Воз-няків, бандуристка Стефанія Пан-кевич та соліст з Полтви Богдан Т им-чук. Ведучими заходу були Любов Огороднік та Ірина Калиновська.

На завершення патріотичного концерту на сцену вийшла молодь з прапором Євросоюзу, який замайорів на фоні п'ятиметрового національного синьо-жовтого .

Лариса ГАРАСИМІВ