Головна Звернення Мешканці шести сіл на Бущині незадоволені передачею обслуговування газової системи до Радехівської...

Мешканці шести сіл на Бущині незадоволені передачею обслуговування газової системи до Радехівської дільниці Львівгазу

Мешканці шести сіл Топорівської сільради на Бущині зібрали понад 150 підписів під скаргою до голови ЛОДА Олега Синютки. Нарікають, що без відома громади обслуговування газової системи з Буської дільниці ПАТ “Львівгаз” передали до Радехівської. Через це місцеві мають багато труднощів. Подаємо текст скарги мешканців: 

Скарга

Ми, мешканці села Топорів, висловлюємо публічний протест з приводу того, що без нашої на те згоди газову систему громади передали на обслуговування Радехівській дільниці Червоноградського відділення ПАТ «Львівгаз».

Дозволимо собі нагадати,що газова система села – наша абсолютна власність. За можливість отримати широкий спектр побутових зручностей, пов`язаних із газом, ми сплачували чималі кошти  –  по 1000-1400 доларів з кожного двору! 

Це, мабуть, найдорожча в цілій Україні сільська газова мережа – найдорожча не за вартісною оцінкою, а за запропонованою здирницькою оплатою за  «трубу».  Люди, аби користуватись благами цивілізації, продавали худобу, брали  кредити, а чим воно обернулося для нас нині, – трохи згодом … 

Упродовж десяти років, за нашої згоди, нас обслуговувала Буська газова служба. Ми були під опікою добросовісних спеціалістів різного профілю, які практично  миттєво реагували на наші виклики. Робили свою справу якісно і безвідмовно. У квітні 2017 року, не поставивши до відома навіть сільську владу,не порадившись із громадою села, кулуарно, нас поставили перед фактом, що газову систему  «перекидають» в  Радехів. І, що, мовляв, уся наша  «біда чи вина» в тому, що топорівська вітка бере свій початок з  Оглядова. Кому власне належала ця  горе-новація, – нам було не відомо. А тоді доречно було б спитати  отих  «реформаторів»: 

– Але ж упродовж  десяти років це не мало жодних негативних наслідків ні для нас, ні для газової служби, –   і раптом… Оцінюючи  цю акцію з  юридичної сторони, так виглядало, що нас  обікрали… Звісно, що ми не могли не відреагувати на таку неприємну для нас новину. На жаль, ні телефонні повідомлення на урядову лінію, ні колективні звернення в  ПАТ  «Львівгаз»  та  Львівську  ОДА не дали жодного позитивного результату.

У травні ми отримали відповідь із  Львівського обласного контактного центру  Львівської  ОДА, підписану начальником клієнтської служби О. Щурко. Ця, з дозволу сказати, відповідь  –  приклад того,як можна завуалювати підняту проблему фальшиво-оптимістичним її викладом…   Цитуємо:  «… зазначаємо, що у випадку потреби звернення абонентів по питаннях оплати нарахування за газ, газифікації чи реконструкції газової мережі та в інших випадках мешканці сіл Топорів і інших можуть звернутися в Центр обслуговування клієнтів Буського відділення». Стоп, шановний  читачу! На побутовому рівні ця лжевідповідь начебто  передбачала можливість  вирішувати усі проблеми  двохтисячного населення в Буську, в тому числі  і  реконструкцію чи газифікацію оселі.  А згодом виявилося, що Буське відділення уповноважене прийняти звернення чи заяву та… спровадити абонента в Радехів.

Наприкінці своєї відповіді пан Щурко запевняє усіх: «…таким чином дана реорганізація ніяким чином не впливає на споживачів вищезазначених населених пунктів». 

Пане  Щурко! Впливає! Ще й як  впливає!  Нині мешканці  шести сіл Топорівської сільради змушені тепер стосовно питань з газифікації  їхати не в Буськ, до якого 23 км, а в Радехів – за  50 км від дому! Інтрига в тому, що жодного транспортного зв`язку з містом Радехів у нас нема.  Якщо, приміром, ти не володієш власним авто, то змушений винаймати чуже, через що не дораховуєш у своєму сімейному бюджеті кількох сотень гривень. Іноді, щоб   втрясти якусь проблему, доводиться  їхати  два – три рази.  На виклик Радехівська газова служба виїжджає лише тоді, коли назбирується 5– 7 клієнтів, транспортні послуги  –  за тарифом.  І виходить тепер так, що до  «золотої» ціни  за  «трубу» ми знову мусимо доплачувати… До слова, лише тепер ми сповна оцінили неоціненну  допомогу  Буської газової служби, яка  без зволікань приїжджала на виклик. 

До речі, ця  так звана  «реорганізація»  спричинила масу незручностей і спеціалістам Радехівської дільниці, котрі змушені бригадою  виїжджати в наші села практично на повен робочий день, це і затрата пального, експлуатація транспорту.  Даруйте на слові, але більш безглуздого рішення чиновників, наділених владою з питань газифікації, –   знайти годі!

Шановні – нешановні наші чиновники! Ви розцінюєте технічне переформатування загальної газової мережі як своєрідну новацію, –  зі своїх позицій, ми – як неприкрите знущання над нами, Ви забули головну християнську  істину:  усе має  робитися во ім`я і на благо Людини. Не повинні бути домінантними безчельність, бездушність, байдужість, коли йдеться про людину як таку.  Вимагаємо переглянути та скасувати своє попереднє рішення, яке було необдуманим, незаконним і нераціональним стосовно людей.

А допоки триватиме процедура повернення, вимагаємо сконтактувати з департаментом дорожнього господарства та відкрити бодай два рейси в день автобуса  Радехів – Буськ. Такий маршрут буде затребуваний для всіх сіл лопатинської дороги, в тому числі і для нас.

З повагою, мешканці  Топорова:
Іван Клим, Василь Пасічинський, Марія Боярська, Марія Політило, Зіновія Кузьма,  Роман Петринка, Мирослава Кнехт, Володимир Горбач. Андрій Петринка (всього 150 підписів)