Головна Звернення Знищення екології

Знищення екології

 Поки що екологія ще просить, хоч і стогне. Але настане час, коли вона помститься за знущання над собою, як це було в Карпатах. Знущання над природою з меркантильних мотивів бачимо в місті Буську і його околицях. Знищено сотні дорослих дерев, які служили людям десятки років і ще могли служити – захищали від вітру, очищали повітря від отруйних газів і пилу, регулювали водний баланс грунту, виділяли кисень і засвоювали вуглекислий газ, нейтралізували агрохімічні речовини тощо. Дерева милували око своєю зеленню влітку і цвітом весною, а тепер їх нема – пустка.

 
Про користь дерев діти вчать у школі, а потім багато з них забувають і нехтують наукою, яку мали б пам’ятати. Зрізують дерева, щоб мати з того зиск для себе, не думаючи про суспільні вигоди для всіх.
 
За зрізане дерево сьогодні покарання не буде ні від влади, ні від людей, хіба що осуд від екологічно свідомих громадян. Хоча кілька років тому за зрізане дерево без санкції екологічної служби були великі штрафи. Зараз на власній території власник діє на свій розсуд. А якщо є документи від автодору з Києва, то по-варварськи можна зрізати всі дерева біля дороги, і на те нема ради.
 
Надія на нову Верховну Раду і на її праведні закони, бо місцева громада не здатна себе захистити, вона мовчить, сором’язливо опускаючи очі. Лише одинокі сміливці протестують і захищають дерева. Як і годиться, дерева зберегла адміністрація райлікарні, що мало би бути прикладом для інших. Виправдуються лиходії тим, що посадять молоді деревця, але чи посадять і коли вони виростуть, якщо і посадять? Пасувало б спочатку посадити, і коли вони підростуть, тоді вирішувати, як зрізати дорослі. Хіба не так, шановні депутати всіх рівнів? Адже влада належить не вам і дана вам народом не для того, щоб мовчати. Мовчати на гріх – гріх. 
 
Подібне може статися і з видобутком сланцевого газу, якщо всі будемо мовчати.
 
Ярко  ІВАНІВ