Головна Звернення У Буську біля автостанції громадський туалет у повній антисанітарії

У Буську біля автостанції громадський туалет у повній антисанітарії

Дерев’яний туалет у Буську, який розташований у місцевому парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення в Україні – у жахливому стані та у повній антисанітарії. Чи не стидно чиновникам та жителям міста за такий туалет? 

Дерев’яний туалет – це єдиний туалет поблизу місцевої автостанції, де вдовольняють свої потреби жителі і гості міста. Вже кілька років він шокує своїх відвідувачів. У туалеті повна антисанітарія. Ні районна газета, ні місцеве радіомовлення – ні разу не повідомляли про нестерпний сморід у громадському туалеті, який відлякує туристів міста. А місцева влада не звертає уваги і не вирішує проблему.
Цей дерев'яний туалет з'явився майже 10 років тому. Відтоді і донині він стоїть на балансі Буського міського комунального підприємства. Як повідомив, міський голова Буська Ростислав Сліпець, жодної копійки з державного бюджету на утримання цього громадського туалету з 2005 року не було виділено.
Виходить, що протягом 10 років громадський туалет знаходиться у повній антисанітарії і жоден чиновник не звертає на це уваги.
"Те, що кошти, – каже керівник Буського міського комунального підприємства Галина Боцян, –  не виділялись і не виділяються з міського бюджету на утримання туалету – це правда. Але наші працівники час від часу обмивають туалет хлоркою". Задаю жінці зустрічне питання: "Коли останній раз працівники підприємства проводили прибирання у туалеті?". У відповідь чую: "Останній раз ми обмивали хлоркою туалет літом цього року, десь у червні-липні".
За словами, Галина Боцян, під час проведення масових заходів у районному центрі на площі Звитяги, працівники комунального підприємства завжди прибирають і наводять лад у туалеті. Але винні самі мешканці міста, які вдовольняють свої природні потреби за туалетом, через це стоїть неприємний запах. 
На автостанції вирішив опитати орієнтовно 20 осіб про те, чи знають вони, де знаходиться поблизу громадський туалет. Частина (9 з них) не знає (не місцеві), а більшість каже, що ходять там у крайньому випадку, бо туалет дуже брудний та в аварійному стані. "Якби частіше прибирали туалет, то б і неприємний запах не стояв біля автостанції.", – відповіла місцева продавщиця хлібобулочних виробів.
Мешканці міста навіть кажуть, що добре було б його знести і поставити новий. Але, як відомо, на це у міста немає грошей у бюджеті. 
Кажуть, що вбиральня – це обличчя господині. Отже, якщо йдеться про туалети громадські (у місті їх є кілька), то вони — обличчя місцевої влади. Якщо це так, то у нашої влади, а завдяки її недбальству, і в нашого міста, обличчя неохайне, депресивне, совкове, а іноді ще й, вибачте, смердюче. Адже ігнорування місцевою владою проблеми, може мати дуже неприємні наслідки і для людей, і для міста загалом. Адже йдеться не лише про неприємний запах, але і про інфекційні хвороби, що можуть поширюватися через антисанітарію. 
«Випорожнення в такому туалеті, який ти мені показуєш на фото, може стати причиною поширення різноманітних хвороб. Зокрема, з випарами від випорожнення в повітря можуть підійматися збудники вірусного гепатиту чи туберкульозної палички. Фекалії можуть стати причиною дизентерії. Неприємний запах у людей, які страждають легеневими чи серцево-судинними захворюваннями, може викликати приступ бронхіальної астми чи серцевий напад», — стверджує знайомий працівник Львівської міської санепідемстанції.

Чи замислилась місцева влада над вирішенням проблеми після нашої публікації? А може почекають поки зима прийде холодна і підморозить усе. Тоді на кілька місяців питання закриється. 
Чи не так? 

Роман Матвіюк

Знімки автора

/"Буський медіа-портал"/