Головна Звернення Замість концертів – допомогу учасникам АТО

Замість концертів – допомогу учасникам АТО

Звернення до голів Львівської обласної ради та обласної державної адміністрації

На даний час українська держава переживає надзвичайно складний період. В результаті агресії північного сусіда на нашій території триває війна за незалежність і територіальну цілісність країни, за що знову гинуть кращі сини і дочки України. На 23 році незалежності наша земля, наші міста, селища і села опинилися під загрозою знищення з боку російських загарбників. В цій ситуації основним завданням є організація допомоги тим, хто зі зброєю в руках, ризикуючи своїм життям, захищає Україну. Та попри те, що нашим військовим і надалі бракує амуніції, якісної зброї та продуктів, у нас чомусь продовжують витрачати величезні кошти на програми, фінансування яких в такий час можна назвати не тільки недоцільним, а навіть злочинним.

До прикладу, 29 квітня 2014 року з ініціативи департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської обласної державної адміністрації, Львівською обласною радою затверджена "Обласна програма від-
значення у Львівській області свят державного, регіонального, місцевого значення, пам'ятних дат та історичних подій", на фінансування якої у 2014 році визначено 1 мільйон 270 тисяч гривень.

Нам відомо, що в межах реалізації цієї програми на теренах Львівщини розпочався справжній вояж артистів з номерами художньої самодіяльності, приурочених армії та нашим героям, в тому числі за участю і тих, які є діючими депутатами Львівської облради. І все б нічого, якби такі чудові композиції наші артисти, які ще й до того є народними обранцями, виконували безкоштовно. Але ж ні. На це ідуть кошти з обласного бюджету в межах програми, за яку ці артисти самі голосували, сидячи в депутатських кріслах. І це в той час, коли більшість жителів Львівщини – підприємців, фермерів, лікарів, учителів, пенсіонерів та інших людей жертвують, скільки можуть, на підтримку наших військових. Подамо руку усім артистам, які їдуть в зону АТО підтримувати моральний дух наших вояків на громадських засадах.

Окрім вищезгаданої програми, є ще багато "цікавих" програм, на реалізацію яких визначено фінансування в час військових дій. Наприклад, 550 000 грн визначено на "Обласну програму щодо організації та проведення протокольних і масових заходів", 1 мільйон 200 тисяч гривень – на "Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області", 400 000 грн – на "Регіональну програму інноваційного розвитку", 350 000 грн – на "Регіональну програму з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції", 200 000 грн – на "Регіональну програму співпраці із закордонними українцями, трудовими мігрантами та реемігрантами. Кошти, що виділяються на реалізацію вищезгаданих програм в межах визначених видатків, могли б суттєво допомогти нашим хлопцям здолати війська Путіна на сході України.

Всього на Львівщині діє 48 цільових програм, на виконання яких передбачено виділити 169 мільйонів 100 тисяч грн, а на забезпечення третього батальйону територіальної оборони Львівської області недостатньо коштів.

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо провести інвентаризацію всіх обласних цільових програм і планів заходів департаментів та управлінь облдержадміністрації (розпорядників коштів) на 2014 рік. На спільному засіданні керівних органів обласної адміністрації та обласної ради розглянути питання оптимізації зазначених видатків, призупинити дію програм, які не є пріоритетними на цей час для Львівщини, особливо тих, які передбачають фінансування проведення концертів, фестивалів, урочистих святкувань та академій, а також круглих столів, конференцій, досліджень, опитувань тощо. Усі зекономлені таким чином кошти скерувати на допомогу учасникам АТО.

Депутати Богдан ГЛОВА,

Михайло ГАЄВСЬКИЙ, Степан РАК, Василь ЛЕВКО, Сергій БОНДАРЕНКО, Ірина ГАЄВСЬКА