Головна Звернення Як вижити пацієнту у Буській центральній лікарні

Як вижити пацієнту у Буській центральній лікарні

15790

Вперше за 37 років я потрапив у стаціонар Буської центральної районної лікарні. Мабуть про те, що буду розказувати далі – це банальні речі, які кожен із Вас відчув на собі, але просто поговорити я не зможу, оскільки все це я відчув на собі, як і багато із тих, хто теж стаціонарно лікувався… Тому почну із того, господаря у цьому потужному лікувальному закладі немає, а є лише особа, яка наживається на чужому горі і біді.

Отже, головний лікар Євген Романюк на сесії відчитується перед громадою та депутатами, що завдяки ущемленню трудових прав громадян, а це переведення на 0.5 чи 0.75 ставки він за 2016 рік зекономив близько півмільйона гривень. А що насправді криється за цією економією…?

У 2016 році наш головний лікар здає в оренду власну котельну лікарні, а потім через тендерну процедуру укладає договір із орендарем на постачання теплової енергії.. Сума немаленька для районного містечка – близько 1млн 800тис.грн. Орендарем виступає ТДВ «Сенсус», який раптово із швейного гіганта перетворюється на кочегарів у Буську.. При цьому Голова тендерного комітету Запоточний М.І. складає цілу петицію, що от немає кому опалювати лікарню, крім цього «швейного кочегара».

Ситуація у 2017році не змінюється… Договір укладають знову із ТДВ “Сенсус”, сума вже менша і становить близько 1млн 138тис. грн. Стан котельні я попробував передати на знімках – це відсутність вікон, пошкодження будівельних конструкцій. При цьому відповідально скажу, що при температурі зовні – 8 градусів приміщення лікарні не опалювалися на вихідні взагалі. Лише на свічці, щоб не замерзла система. 07 лютого 2017 року, коли договір про надання послуг теплопостачання почав діяти – лікарня не опалювалася… Такою ситуація була і у минулому році.

Крім цього маючи власну пральну головний лікар знову заключає у 2017 році договір із ФОП-ом на надання послуг прання, сушіння білизни. Вартість – 74тис.грн.
У лікарні немає елементарних засобів дезінфекції, у терапії на 40 ліжкомісць наявно лише 10 (!) штативів для внутрівезних ін’єкцій.
Постіль у лікарні не мінялася мабуть років 20 і її стан я намагався передати на фото. Після хворого постіль не змінюється і один просто передає свої болячки іншому. Які тільки види грибків і різних бактерій живуть у лікарняній білизні можна тільки здогадуватися. У палатах немає елементарних сміттєвих корзин. Але найбільш мабуть вразило те, що всюди висять надписи вхід у бахілах і халатах, а насправді пацієнти сплять у верхньому одязі. Бо демонтаж і монтаж вікон – це окрема історія.

На палату, де одночасно перебуває до 8 пацієнтів світить одна лампочка…. Здавалося б що тут такого, але ввечері, коли настає час процедур – в темряві медсестри вводять уколи, встановлюють крапельниці… Ні це не первісний лад, це так виглядає 21 століття у Буській ЦРЛ. Якщо вночі Вам бракує екстріму Ви можете легко засунути руку у розетку і отримати необхідну «насолоду».

При вході у лікарню на кількох квадратах мирно розмістилися чотири аптеки… Якщо медсестра немає елементарного спирту для проведення ін’єкції чи вати, то тут Вам завжди раді у аптеці.

Сто метрів, які потрібно подолати швидкій для під’їзду до прийомного відділення для пацієнта виявляться вічністю… На цьому відрізку автомобіль просто переломлює із ямки в ямку.

Вдалося мені поговорити із працівниками, які тут працюють, хтось давно, хтось недавно… І от дослівно передаю їх слова «за працевлаштування» потрібно залишити у кабінеті головного лікаря (він працює без посередників) від 300 до 800 доларів США. Якщо 300 потрібно заплатити за посаду технічного працівника то 800 вартує посада медсестри, яка потім півжиття буде відробляти ці гроші на пів-ставки… Я жодним чином не звинувачую головного лікаря у хабарництві, я лише передаю слова тих, хто ці гроші залишив у його кабінеті.
   Я звертаюся до Львівської обласної державної адміністрації, безпосередньо до Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації досить вже закривати очі на цей «безпрєдєл» у Буську. Міністерство охорони здоров’я України про які можна говорити реформи і фінансування, коли на місцях гроші просто розкрадаються по кишенях… Почніть аналізувати витрати головних лікарів містечок і гроші самі появляться. 

  Службу безпеки України я попрошу офіційно і детально перевірити факт наявності в діях головного лікаря Буської ЦРЛ ознак корупційних діянь на предмет розпорядження бюджетними коштами не за цільовим призначенням. Буська районна державна адміністрація, а Вам варто виконувати реальну, а не кабінетну роботу. І перевіряти стан медичної галузі району хоча б раз у квартал, правда не за коньячком, а в палатах лікарні.
Буський портал  я думаю Ви допоможете висвітлювати надалі цю ситуація.
Офіційні запити по даному питанню розіслано.. Продовження буде…..
Єдине, що мене обурює, що місцеві активісти мовчать….

Володимир ТИПИЛО, фото автора

P/S/ Редакція Буського порталу готова оприлюднити відповідь головного лікаря Є.Романюка, якщо така надійде на нашу адресу.